Czapka dla niemowlaka

Bezpieczeństwo i zdrowie Twojego maleństwa jest najważniejsze. Dlatego wśród odzieży dedykowanej dla niemowlaków znajdziesz także nakrycia głowy, dedykowane na różne pory roku. Nakrycie głowy na zimę to sprawa dość oczywista – żadna matka nie chce, by jej bąbelek się wyziębił w czasie ekspozycji na niskie temperatury. W przypadku nakryć głowy na lato sprawa wygląda nieco inaczej. Głównym zadaniem nakrycia głowy nie będzie izolacja termiczna, lecz osłona przed nadmiarem światła i wiatrem. Nakrycia głowy na lato pełnią także funkcje estetyczne – świetnie wyglądają z różnymi aranżacjami ubraniowymi, podkreślą niezwykłą urodę Twej pociechy oraz sprawiają, że wygląda jeszcze radośniej.

Nakrycie głowy dla niemowląt na lato – ważne czy nie?

Czapki, chusty, kapelusze, opaski – to tylko kilka z potencjalnych nakryć głowy, jakie możesz kupić dla swojego niemowlęcia. Niezależnie od Twoich preferencji estetycznych, warto wybierać takie nakrycie, które będzie pasować do rozmiarów główki dzieciaczka oraz zapewni mu komfortowe funkcjonowanie.

Warto przy tym pamiętać, że niemowlęta posiadają stosunkowo duże główki w porównaniu do reszty ciała. Jest to oczywiście sprawa czysto fizjologiczna związana z funkcjonowaniem i rozwojem naszego gatunku, jednak przekłada się również na funkcjonowanie całego organizmu. Przez głowę, niemowlęta tracą nawet 30% swojej energii cieplnej. Ponadto, system termoregulacji jest u niemowląt jeszcze nierozwinięty, dlatego z łatwością się przeziębiają. W rezultacie osłanianie główki niemowląt jest ważne nie tylko w okresie zimowym, ale również latem. 

Nakrycia głowy stosuje się przede wszystkim poza domem. Wewnątrz pomieszczeń nie ma konieczności stosowania nakrycia głowy, gdyż mógłby wywołać negatywne skutki – doprowadzić na przykład do przegrzania organizmu dzieciaczka. 

Dostępne i zalecane nakrycia głowy dla niemowląt 

Jakie nakrycie głowy dla niemowlaka warto wybrać? Dużą popularnością cieszą się czapeczki z daszkiem. Najczęściej, są wyposażone w delikatny ściągacz, który pozwala dopasować czapkę do obwodu głowy oraz stabilizuje jej ułożenie. Czapki z daszkiem ochronią także Twoje dziecko przed nadmiarem światła oraz innymi szkodliwymi oddziaływaniami mogącymi podrażnić ich oczy. 

Kapelusiki to wybór osób, które pragną „przyozdobić” swoje niemowlę. Są stosowane podczas spacerów, wizyt u znajomych oraz innych okazji towarzyskich. Co prawda nieco gorzej izolują termicznie, jednak osłaniają przed wiatrem i słońcem. 

A może opaski na głowę dla niemowląt?

Zdecydowanie największą popularnością wśród nakryć głowy na lato cieszą się opaski na głowę. Te niezwykle komfortowe produkty sprawdzą się zarówno podczas zabaw i aktywności na świeżym powietrzu, jak i spacerów i wizyt towarzyskich. Opaski dla niemowląt są niezwykle delikatne w dotyku i nie podrażniają ani nie uciskają skóry Twojego dziecka. Ponadto, wiele dostępnych opasek posiada dodatki i estetyczne akcesoria. Z łatwością znajdziesz opaski wyposażone w kokardy, wstążki, a także opaski z daszkiem, lub przypominające klasyczny „tupecik”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here