Diagnostyka zmian jamy brzusznej

Aktualnie dużo mówi się o roli przewodu pokarmowego w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Dotyczy to przede wszystkim brzucha oraz jelit. Wielu lekarzy uważa, że za większość chorób cywilizacyjnych odpowiedzialne są właśnie jelita, które w wyniku złego odżywiania oraz stresu ulegają różnego typu uszkodzeniom.

Czym jest laparoskopia Kraków?

Laparoskopia Katowice jest to nowa technika badań, która na początku służyła jedynie do przeprowadzania diagnostyki zmian w jamie brzusznej i pobierania wycinków przeznaczonych do badania histopatologicznego. Aktualnie laparoskopia jest stosowana również jako zabieg operacyjny i alternatywa dla klasycznych operacji.

Laparoskopia Śląsk to zabieg wykonywany w pełnej narkozie tak jak tradycyjna operacja. Niemniej jednak różni się on od tego typu operacji poziomem precyzyjności oraz wielkością szwów. Do wykonania laparoskopii wystarczą trzy kilkucentymetrowe nacięcia, przez które wprowadzany jest laparoskop oraz rura doprowadzająca gaz, który jest niezbędny do utrzymania wolnej przestrzeni w jamie brzusznej.

Przeciwwskazania do zabiegu – laparoskopia Katowice

Mimo wielu zalet tej metody diagnostycznej istnieją również przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Laparoskopia Kraków nie może być wykonywana u osób z niewydolnością krążeniowo-oddechową, ciężką astmą, przewlekłym zapaleniem oskrzeli. Ale również u osób po zawale, z przepukliną, marskością wątroby. Podeszły wiek, liczne wcześniejsze operacje oraz ciąża również dyskwalifikują do tego typu badania.

Zdarza się również, że laparoskopia Śląsk kończy się tradycyjną operacją. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy podczas diagnostyki okazuje się, że problem jest o wiele poważniejszy, niż zakładano. Do niektórych narządów dostęp jest utrudniony i czasem wymaga klasycznego zabiegu chirurgicznego. Decyzję za każdym razem podejmuje lekarz.

Laparoskopia Kraków – jak się przygotować?

Do zabiegu laparoskopii należy się przygotować tak jak do normalnej operacji. Należy wykonać szereg niezbędnych badań, między innymi oznaczenie grupy krwi, EKG oraz podstawowe badania krwi i markery nowotworowe. Dobrze jest również przejść na dietę lekkostrawną, którą należy kontynuować również po zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here