Drzwi na taras

Okna tarasowe to wyjście do ogrodu i na taras. Najczęściej wybieramy okna tarasowe rozwieralne. Warto wiedzieć, że nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie. Co trzeba wiedzieć o drzwiach tarasowych przesuwnych?

Jak działają drzwi przesuwne?

Drzwi tarasowe przesuwne mają kilka dostępnych rozwiązań, tak by każdy mógł wybrać takie rozwiązanie, które najpełniej będzie spełniało potrzeby domowników.

Drzwi tarasowe przesuwne otwierają się poprzez nachodzenie jednego skrzydła na drugie. Dzięki temu otwarte drzwi pozostawiają dużo wolnej przestrzeni. Warto pamiętać, że drzwi, które nałożone są na siebie mają bardzo dużą taflę szkła, a nie grube ramy, które w tradycyjnych rozwiązaniach zakłócają widok.

Wybierając drzwi tarasowe przesuwne można jednocześnie zdecydować się na rozwiązania, które pozwalają na uchylenie drzwi. Dzięki temu delikatne przewietrzenie mieszkania będzie dużo łatwiejsze.

Wybierając drzwi tarasowe odstawno – przesuwne mamy możliwość „odstawienia” skrzydła na kilka centymetrów, co również pozwala przewietrzyć mieszkanie nie otwierając całego skrzydła. Jest to opcja, która jest wyjątkowo praktyczna, gdy pogoda nie jest sprzyjająca.

Kiedy warto wybrać drzwi tarasowe przesuwne?

Widok za oknem staje się dużo przyjemniejszy, gdy ramy okienne nie są szerokie i bez żadnych problemów możemy obserwować otoczenie.

Okna rozwieralne najczęściej mają grube ramy. Okna tarasowe przesuwne mają ramę znacznie węższą, a tafla szkła jest duża, dzięki czemu bez żadnych przeszkód można podziwiać to, co znajduje się na zewnątrz.

Estetyka okien jest bardzo ważnym elementem wystroju domu i mieszkania. Wyjście na taras, czy bezpośrednio do ogrodu powinno być wygodne i jednocześnie estetyczne. Trzeba pamiętać, że otwierając drzwi rozwieralne bardzo często musimy walczyć z wiatrem, który ustawicznie zamyka drzwi.

Okna przesuwne nie sprawiają takich problemów. Drzwi samodzielnie nie zamykają się, co jest o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem, szczególnie w rodzinach, gdzie są dzieci, które wszędzie potrafią wsadzić swoje małe łapki.

Zamykające się okna rozwieralne to również groźba wybicia szyby. Drzwi tarasowe przesuwne również tu są wygodniejsze do użycia. Blokada drzwi nie pozwala na samodzielne zamykanie i otwieranie się drzwi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here