Funkcjonalne i praktyczne domki parterowe

Domy parterowe to rodzaj budynków charakteryzujących się przede wszystkim tym, że są one dość proste w budowie, dlatego też można je bez większego wysiłku wkomponować w projekt każdego ogrodu lub zagospodarowanie działki. Ich budowę planuje się zawsze w jednej, naziemnej kondygnacji.

Obecnie dom parterowy cieszy się ogromną popularnością, gdyż jest on dość tani w budowie. Ponadto budynki jednokondygnacyjne są nieskomplikowane w budowie oraz bardzo funkcjonalne podczas użytkowania.
Fakt, iż nie ma w nich schodów automatycznie generuje znacznie mniejsze koszty realizacji planu budowy. Co więcej projekty tanich w budowie domów parterowych świetnie sprawdzają się w przypadku osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi, które to dopiero są na etapie uczenia się chodzenia.
Domy jednopoziomowe poprzez wybudowanie pięknego tarasu, można w niezwykle ciekawy sposób wkomponować w przydomowy ogród.
W przypadku domów jednoparterowych roślinność wygląda przyjaźnie dla każdego oka, gdyż niska bryła domu rzuca znacznie mniej cienia.

Gotowe projekty budynków jednokondygnacyjnych

Projekty domów parterowych są w ostatnim czasie niezwykle popularne wśród wielu osób. Niemniej decydując się na budowę takiego domku, warto mieć na uwadze fakt, że potrzebna jest o wiele większa działka, niż pod nieruchomość dwukondygnacyjną o podobnej powierzchni.
Na szczęście istotna część projektów domów parterowych została stworzona z myślą o niezbyt dużych działkach. Projekty takich niedużych budynków jednopoziomowych, pozwalają na ubieganie się o dotację z programu noszącego nazwę „Mieszkanie dla Młodych”.
W niezwykle szerokiej ofercie nowoczesnych nieruchomości można znaleźć zarówno konstrukcje jednopoziomowe, jak i tradycyjne dworki. Wszystkie propozycje biur projektowych potrafią doskonale wkomponować się zarówno w podmiejski, jak również w wiejski krajobraz.
Wśród szerokiej gamy projektów można znaleźć zarówno posiadłości z dachami dwuspadowymi, z dachami płaskimi jak i budynki wolnostojące i budynki typu „bliźniak”.
Ponadto dostępne w biurach projekty mają różne rodzaje podpiwniczenia. Można tu wymienić podpiwniczenie całkowite, podpiwniczenie częściowe czy też obiekty bez jakiegokolwiek podpiwniczenia.
Ponadto w bogatej ofercie dla klientów występują rozmaite rozwiązania garażowe. Wśród wielu można wymienić garaże jednostanowiskowe, dwustanowiskowe oraz projekty bez garażu.

Domy parterowe – wygoda oraz funkcjonalność

Niezwykle ciekawa oferta oraz atrakcyjne ceny umożliwiają każdemu inwestorowi wybranie jak najlepszego dla jego potrzeb projektu.
Wszystkie polecane domy parterowe są równie wygodne w użytkowaniu, jak piękne domy piętrowe. Co więcej niektóre z nich są o wiele bardziej funkcjonalne. Podobnie jak w odniesieniu do nieruchomości posiadającej znacznie większą ilość kondygnacji, w większości dostępnych na rynku budowlanym projektach domków jednopoziomowych, istnieje również możliwość funkcjonalnego oddzielenia części dziennej od części nocnej.
W gotowych projektach budynków parterowych strefy są oddzielone, niemniej kondygnacja umożliwia znacznie lepszą integrację poszczególnych domowników.

Niezwykle ciekawa i atrakcyjna finansowo oferta projektów domów jednopoziomowych

Projekty takich domów jednokondygnacyjnych są planowane w obrębie jednej i naziemnej kondygnacji. Przeważnie jest to związane z większą powierzchnią zabudowy, gdyż wszystkie pomieszczenia muszą mieścić się zawsze w przyziemiu.
Warto pamiętać o tym, że nie zawsze projekt budynku jednopoziomowego wiąże się z koniecznością posiadania znacznych rozmiarów działki budowlanej. W większości katalogów z projektami domów parterowych można znaleźć niezwykle ciekawe rozwiązania budowy niedużego domku parterowego na niewielkiej działce budowlanej.
Obecnie z roku na rok budowane jest coraz to więcej nowoczesnych, niezwykle praktycznych oraz funkcjonalnych domków jednokondygnacyjnych.
Oferta poszczególnych biur zajmujących się wykonywaniem projektów różnorodnych domków jest niezwykle bogata, więc każda zainteresowana osoba może znaleźć projekt idealny dla swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here