nauka jazdy

Jeżeli chcemy wyrobić sobie prawo jazdy kategorii, która nas interesuje, nie wystarczy samodzielna nauka. Z nauce pomoże nam instruktor nauki jazdy. Aby uzyskać prawo jazdy należy obowiązkowo uczęszczać na kurs oraz zaliczyć egzamin. Żeby to zrobić najlepiej jest zapisać się do szkoły nauki jazdy. Właśnie pracują instruktorzy, którzy pomogą nam spełnić to zadanie. Zastanawialiśmy się jednak Jak wygląda to ze strony instruktora? Jak wygląda jego praca, oraz która jego forma zatrudnienia jest najlepsza? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-nauki-jazdy-na-etacie-czy-na-samozatrudnieniu-forma-zatrudnienia-instruktora-nauki-jazdy/

Instruktor nauki jazdy – praca na etacie

Pracując na etacie, uzyskujemy uprawnienia emerytalne oraz ubezpieczeniowe. Nasz dzień jest dodatkowo bardziej rozplanowanie. Okazuje się, że szkoły jazdy w ramach etatu bardzo chętnie Zatrudniają wykładowców nauki teoretycznej, a zatem odpada nam ciężar wszechstronności w tym zawodzie. Jednak zwiększają się wymogi dotyczące zdolności kuratorskich i dydaktycznych. Często zdarza się, że jako instruktor zdobywasz doświadczenie, które ustępuje etatu swoim młodszym kolegom. Sam jednak zaczynasz pracę jako jednoosobowy przedsiębiorca. Nierzadko będą współpracować z tobą przeróżne szkoły nauki jazdy. Należy jednak porządnie się zastanowić czy oby taka forma zatrudnienia jest akurat dla nas. Świetny nauczyciel może okazać się na przykład marnym marketingowcem. Za to pracownik, który jest bardzo uprzejmy, posiada zdolności interpersonalne, a do tego jest zorganizowany może okazać się bardzo nieprzyjemnym szefem.

Instruktor nauki jazdy – własna działalność gospodarcza

Jest to rozwiązanie z pewnością bardziej ambitne, ale co za tym idzie trudniejsze. Taka praca wymaga od nas nie tylko doświadczenia, ale również sporego zaangażowania. Do pomocy Musimy zorganizować grupę pracowników oraz potrzebne wyposażenie. Na starcie koszty mogą nas lekko przestraszyć, ponieważ musimy kupić przynajmniej kilka samochodów, wynająć odpowiedni lokal oraz zainwestować w reklamę i wynagrodzenie dla pracowników. Miejsce zajęć teoretycznych musi być odpowiednio przystosowany i wynosić minimum 25 m. Musi ona dodatkowo posiadać ławki, tablice oraz ewentualne sprzęt nagłaśniający. Dobrym pomysłem na początek jest wynajęcie lokalu od szkoły czy innej placówki szkoleniowej. Następnym zadaniem jest już samo wejście na rynek. Ludzie zwyczajnie wolą wybierać sprawdzone szkoły, w których uczyli się ich znajomi lub słyszeli od kogoś, że jest to szkoła godna polecenia. Na początek warto więc zachęcić nowych klientów dobrą ceną.

Zobacz też: http://ekolia.pl/instruktor-plywania-praca-na-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to są kulodromy?
Następny artykułTypowe objawy zaćmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here