Jak skutecznie czyścić ekran monitora

Konserwacja komputera nie powinna być ograniczona do wnętrza komputera; tak jak utrzymujesz go w czystości i chronisz wewnątrz za pomocą programu antywirusowego, ważne jest również, abyś wiedział, jak prawidłowo czyścić ekran komputera.

Do kurzu: ściereczka z mikrofibry

Osoby noszące okulary i właściciele aparatów fotograficznych znają to ściereczki aż za dobrze; w końcu to najlepszy sposób na wyczyszczenie obiektywu aparatu i okularów. Ściereczki z mikrofibry, zaprojektowane do czyszczenia kurzu i brudu bez wytwarzania kłaczków lub zarysowań na delikatnych powierzchniach, są najlepszym narzędziem, od którego należy zacząć, gdy przychodzi czas na czyszczenie ekranu laptopa. Można użyć innych materiałów tekstylnych, jednak niektóre z nich mogą pozostawiać po sobie ślady. Nawet nie myśl o użyciu ręcznika lub chusteczki. Może i wyglądają delikatnie, gdy dmuchamy w nie nosem, ale stanowią zagrożenie, gdy chodzi o podatne na zarysowania ekrany. https://techpolska.pl/

  • Krok 1: kup ściereczkę z mikrofibry. Jest ich wiele, ale najlepiej sprawdzą się te zaprojektowane specjalnie do czyszczenia okularów lub soczewek.
  • Krok 2: wyłącz laptopa. W ten sposób jest nie tylko bezpieczniej, ale wyłączony ekran może pomóc lepiej dostrzec kurz, który należy usunąć.
  • Krok 3: Delikatnie naciskając na ekran, zawsze wycieraj w jednym kierunku. Nie pocieraj ani nie wycieraj w kółko, ponieważ możesz uszkodzić ekran, krążąc po nim tymi samymi cząsteczkami kurzu.
  • Krok 4: Kontynuuj wycieranie ekranu, aż będzie on wolny od kurzu.

Do większego brudu i zanieczyszczeń: wilgotna gąbka

Czasami na ekranie pojawia się coś więcej niż tylko kurz. Zamiast szorować go ściereczką z mikrofibry (bezskutecznie) i potencjalnie brudzić ściereczkę z mikrofibry w procesie, możesz użyć wilgotnej gąbki. Do tego celu potrzebna będzie nowa gąbka domowa i woda destylowana lub dejonizowana. Ewentualnie używaj wody, o której wiesz, że została przefiltrowana. Jeśli to możliwe, staraj się unikać zwykłej wody z kranu, ponieważ może ona pozostawiać na ekranie ślady minerałów (kamień). https://techpolska.pl/

  • Krok 1: Wyłącz laptopa i odłącz go od zasilania. Jeśli to możliwe, należy również wyjąć baterię.
  • Krok 2: Zwilż gąbkę wodą destylowaną i wyciśnij ją tak, aby nie kapała.
  • Krok 3: Delikatnie wytrzyj dotknięty obszar ekranu monitora gąbką i uważaj na krople; wytrzyj je natychmiast.
  • Krok 4: Gdy obszar jest czysty, poczekaj, aż ekran całkowicie wyschnie, zanim zamkniesz pokrywę lub ponownie użyjesz laptopa.

Do lepkich zabrudzeń: środki czyszczące

Jeśli metoda szmatki nie zadziałała, a mokra gąbka nie miała zadowalającego efektu, czas przejść do butelkowanego roztworu czyszczącego.  Na szczęście można kupić spray do czyszczenia ekranu, który często zawiera bardzo przydatną ściereczkę z mikrofibry. Jeśli jednak wolisz zrobić własne rozwiązanie, będziesz musiał zmieszać wodę destylowaną i biały ocet (który jest również świetny do ogólnego czyszczenia), lub możesz zmieszać tę samą proporcję wody destylowanej z alkoholem izopropylowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here