Mały domek jak z bajki

Wielu z nas marzy o wybudowaniu własnego domu lub mieszkania, mając dosyć płacenia co miesiąc bardzo wysokiego czynszu oraz rachunków za mieszkanie, którego nie jesteśmy nawet właścicielami. Niestety chcąc zaoszczędzić na budowę własnego domu lub kupno mieszkania w większości przypadków mogłoby nam to zająć bardzo dużo czasu – większą część naszego życia tak naprawdę -co nie jest warte naszego wysiłku. O wiele lepszym oraz prostszym rozwiązaniem wydaje się być zaciągnięcie kredytu na ten cel oraz spłacanie go w dogodnych dla nas comiesięcznych ratach, które zwykle wynoszą tyle ile kosztowałby nas czynsz co miesięczny lub nawet odrobinę niższe. Czasem jednak, jeżeli bardzo pragniemy własny dom lub mieszkanie, a jednocześnie jesteśmy zagorzałymi przeciwnikami zaciągania kredytów, które trwają zwykle kilkadziesiąt lat i musimy spłacić podwójną jego wartość w ramach opłaty za kredyt dla banku – możemy pomyśleć o tym aby zbudować sobie dom bez pozwolenia. Aby uzyskać zgodę na dom bez pozwolenia musi on swoja powierzchnia nie zajmować więcej niż trzydzieści dwa metry kwadratowe. Jest to naprawdę maleńkich rozmiarów domek jednak mieszkając w nim samodzielnie lub z partnerem damy radę się tam jakoś pomieścić – czasem kawalerki, które kosztują mnóstwo pieniędzy mają podobny format pod względem wielkości.. Za taki dom bez pozwolenia nie zapłacimy jednak bardzo dużo – zwłaszcza jeżeli dysponujemy działką pod budowę lub uda nam się takową znaleźć w dosyć okazyjnej cenie oraz dogodnej lokalizacji. Domy bez pozwolenia o powierzchni około trzydziestu dwóch metrów kwadratowych budowane są najczęściej z drewna, a ich koszt to około trzydzieści tysięcy złotych – czasem nawet mniej – wszystko tak naprawdę zależy od firmy, której zlecimy to zadanie. Oczywiście to nie wszystkie koszta bowiem dom musimy wykończyć także w środku – doprowadzić bieżącą ciepłą wodę oraz ogrzewanie i gaz, a także zadbać o wygląd zewnętrzny domku oraz elewację, która sprawi że będzie on przepięknie się prezentował – niczym miniaturka dużego domu lub jak dom z bajki. Nawet biorąc pod uwagę koszta całkowite budowy domku, ocieplenia i wykończenia go oraz zaadaptowania do użytku od środka to wszystkie nasze koszta nie powinny przekroczyć kwoty osiemdziesięciu tysięcy złotych, natomiast kawalerka kosztowałaby znacznie więcej a jej stan i kondycja mogłyby jednocześnie pozostawiać wiele do życzenia. Dom bez pozwolenia kiedy już wybudujemy i wykończymy w środku będziemy mogli zacząć urządzać zgodnie z naszym gustem i uznaniem. Istnieje wiele kierunków oraz stylów w aranżacji wnętrz domów oraz mieszkań. Do jednych z najpopularniejszych stylów urządzania wnętrz należą:
* styl vintage nazwany także retro który nawiązuje do tradycji minionych lat. Bardzo często w domach i mieszkaniach w stylu retro dominują stare kredensy oraz okrągłe stoliczki na fikuśnych nogach obowiązkowo odmalowane na biało, a także sofy i puszyste fotele oraz wersalki. Z kolei w łazience obowiązkowo wanna wolnostojąca na lwich pozłacanych nogach, która prezentuje się niezwykle luksusowo zarazem. Styl vintage to idealny wybór dla tradycjonalistów ceniących oraz szanujących tradycję i wartości rodzinne – idealnie będzie pasował do małego dom bez pozwolenia .
* styl glamour polegający na łączeniu różnych stylów oraz faktur- na przykład elementów połyskujących z matowymi lub też nowoczesnych z barokowymi tak aby w rezultacie osiągnąć wspaniale prezentującą się całość. Styl glamour idealnie pasuje do osób przebojowych lubiących błyszczeć w towarzystwie oraz chcących często gościć u siebie w domu rodzinę oraz znajomych a także robić na nich wrażenie swoim gustownym domem.
*styl skandynawski bardzo przytulny oraz wygodny. Idealny dla domatorów, którzy wręcz uwielbiają swój wolny czas spędzać we własnych czterech kątach. Jest pełen miłych oraz ciepłych dodatków a także funkcjonalnych rozwiązań. Idealnie pasują do niego ciepłe pluszowe dywany oraz bibeloty. Styl skandynawski jest prosty a jednocześnie nastawiony na funkcjonalność i wygodę jego mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here