Marzenie wielu, czyli dom nad morzem.

Nie ma chyba osoby, która w pewnym momencie swojego życia nie marzyłaby o zamieszkaniu nad morzem. Większość z nas ma już dość szarości miasta, czy zwyczajności polskiej wsi. Często uciekamy wtedy w marzenia, w których wygrywamy miliony w lotto, rzucamy nielubianą pracę, żegnamy się ze znajomymi i zaczynamy nowe życie gdzieś daleko. Tylko gdzie? Przytaczane w takim przypadku Bieszczady, wydają się przereklamowane.

Puszczając wodze fantazji możemy sobie wyobrazić, że przeprowadzamy się na przykład do Włoch. Tam przy dźwiękach włoskich ballad o miłości, przy kieliszku czerwonego wina i suto zastawionym owocami morza i makaronami stole, będziemy mogli w spokoju spędzić resztę swoich dni. Oczywiście najbardziej odpowiednim miejscem do zamieszkania we Włoszech jest właśnie dom nad morzem. Cudownie jest wyobrazić sobie, że z własnego salonu będziemy słyszeć szum fal rozbijających się o brzeg. Z okien zobaczymy szybujące po niebie mewy. Dzięki bliskości plaży będziemy mogli codziennie po niej spacerować, a fale będą chłodzić i masować nasze stopy. Oczywiście nie można nie wspomnieć o niezapomnianych, niezwykle pięknych zachodach słońca za horyzontem.

Nie wszyscy jednak chcieliby mieszkać za granicą. Dla takich osób marzeniem może być na przykład domek nad polskim morzem. Bałtyk potrafi być piękny, a do tego ma piaszczyste plaże. Jeżeli nie przeżywa akurat ataku sinic, to w gorące letnie dni jest idealny do zażywania morskich i słonecznych kąpieli. Czego chcieć więcej? Na pewno nie musielibyśmy się martwić o to, jak dogadamy się z sąsiadami czy obsługą w pobliskich lokalach. Formalności związane z zakupem też na pewno są łatwiejsze do załatwienia. Dom nad morzem jest wspaniałą inwestycją. Nie straci na wartości, a wręcz sprzedając go po latach moglibyśmy zarobić.

W tym momencie, należy jednak powrócić do rzeczywistości i zdać sobie sprawę z tego, że bez względu na to, gdzie taki domek sobie kupimy, to stanie się on obiektem pożądania naszej rodziny i znajomych. Posiadając tak atrakcyjną nieruchomość narażeni będziemy na częste zapowiedziane, bądź niezapowiedziane wizyty gości. W miesiącach wakacyjnych może nawet dojść do tego, że będziemy musieli sobie założyć grafik wizyt. Oczywiście zdarzają się bardzo towarzyscy i otwarci posiadacze domków nad morzem, jednak z większym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że większość osób będzie zmęczona najazdami krewnych.

Posiadanie domu nad morzem najczęściej pozostaje w sferze marzeń. Przeszkodą w zmianie stylu życia są nie tylko pieniądze. Wielu ludzi po prostu boi się zmian. Zapuszczają korzenie w dotychczasowym miejscu zamieszkania i nie podejmują żadnych prób wyrwania się z niego. Trudno zostawić rodzinę, przyjaciół i przeprowadzić się na przykład na drugi koniec Polski. Obawy mogą dotyczyć również tego, czy odnajdziemy się w nowym miejscu. Nie wiemy, czy nawiążemy nowe znajomości, czy znajdziemy nową pracę. Jeżeli przeprowadzalibyśmy się z dziećmi, to musielibyśmy mocno rozważyć, czy będą one w stanie znaleźć sobie nowych przyjaciół i czy odnajdą się w nieznanej szkole. To są dylematy, z którymi musielibyśmy się liczyć, zmieniając diametralnie nasze życie.

Zakładając jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie i że możemy sobie pozwolić na taką inwestycję, to następnym naszym pytaniem powinno być: jak znaleźć idealny dom nad morzem? Na pewno warto przeglądać strony internetowe z ogłoszeniami. Może akurat będziemy mieli szczęście i ktoś wystawi na sprzedaż interesującą nieruchomość. Lepszym jednak pomysłem wydaje się skorzystanie z usług biura pośrednictwa handlu nieruchomościami. Specjaliści, po zapoznaniu się z naszymi wymaganiami, dużo lepiej poradzą sobie ze znalezieniem dla nas wymarzonego domu. Znają rynek i często dzięki swoim kontaktom, mogą dotrzeć do ofert niedostępnych dla zwykłego laika. Mogą oni służyć również radą, jak należy o taki dom dbać i jak go konserwować. Na pewno podzielą się z nami wiedzą o tym, jaki typ domu wybrać, jak daleko od morza powinien się znajdować i na co jeszcze należy zwrócić uwagę, żeby po pewnym czasie nie żałować zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here