kobieta

Nici liftingujące to biowchłanialne nici, dzięki którym możliwy jest zabieg liftingujący twarz. Dzięki ich wykorzystaniu możliwe jest podciągnięcie opadających tkanek miękkich, w modelowanie policzków, okolicy podbródka oraz żuchwy. Niewielkimi haczykami, nici podciągają opadające okolice twarzy oraz przywracają tym samym prawidłowy owal i młodzieńczy wygląd. Czym dokładnie są nici PDO? Jak wygląda zabieg ich wykorzystaniem? Jakie są wskazania do wykonania zabiegu z nićmi liftingującymi? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/nici-liftingujace-pdo-lifting-bez-skalpela/ 

Nici PDO – czym właściwie są? 

Nici PDO są to wytrzymałe nici liftingujące, które zakończone są niewielkimi haczykami. Zakotwiczają się w tkanki miękkie i pozwalają na ich podciągnięcie. Do skóry wprowadzane są przy pomocy długiej, cienkiej kaniuli, a jedynym śladem po wykonaniu zabiegu jest niewielkie nakłucie. Nici wytwarzane są z biodegradowalnego materiału, które nie jest żaden sposób nie bezpieczny dla organizmu i ulega degradacji po kilku miesiącach.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujące PDO – na czym polega? 

Cały zabieg jest szybki, bezbolesny i skuteczny, czas trwania zależny jest od ilości użytych nici oraz wynosi od 15 do 45 minut. W czasie jednego zabiegu wykorzystuje się od kilku do kilkunastu nici liftingujących. Efekt utrzymuje się około przez 2 lata od wykonania zabiegu. Przez pierwsze 2,3 tygodnie należy unikać z sauny, solarium oraz basenu. Należy ograniczyć też mimikę twarzy. 

Zabieg ten pozwala na zniwelowanie oznak starzenia się. Nici przeznaczone są przede wszystkim dla osób w wieku od 30 do 60 lat, które chcą poprawić kondycję swojej skóry, bez nadmiernej integracji w mimikę czy rysy twarzy. Efekty w postaci wygładzenia zmarszczek widoczne są natychmiast po zabiegu. Okres rekonwalescencji sprowadza się do wystąpienia obrzęku oraz zasinienia i trwa zazwyczaj kilka dni, po czym samoistnie znika. 

Jakie są wskazania do zabiegu nićmi liftingującymi PDO? 

Nici te mogą być stosowane na obszarach ciała, które wymagają podciągnięcia tkanek miękkich oraz pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Mogą być też użyte do celów: 

  • podniesienia opadających brwi
  • wymodelowania policzków
  • usunięcia zwiotczałej skóry na linii żuchwy
  • usunięcia rozstępów
  • usunięcia poziomych i pionowych zmarszczek na czole
  • spłycenia fałdów nosowo-wargowych
  • ukształtowanie i ujędrnienie piersi 
  • korekty okolice łokci i kolan 
  • korekty zwiotczałej skóry na ramionach, udach i brzuchu 

Zobacz też: http://www.normalsi.pl/mezoterapia-iglowa-czym-jest-i-jakie-sa-wskazania-do-jej-wykonania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here