Rozpoczęcie działalności gospodarczej

Masz dosyć pracy w sztywnych godzinach na etacie, słuchania przełożonych. Podjąłeś decyzję o otwarciu własnego biznesu. Masz pomysł i chęci do zmian i działania. Jak więc zabrać się za załatwienie formalności?

Pierwsze kroki w rozpoczynaniu działalności gospodarczej

Czymś, czego nikt nie zrobi za nas jest określenie, czym się chcemy zajmować i jaki ma być kierunek działalności naszej firmy. Jeśli nie mamy pojęcia jak zabrać się za wszystkie formalności, to skuteczna księgowa w Warszawie pomoże nam i poprowadzi przez gąszcz przepisów. Przede wszystkim zanim zdecydujemy się wypisać wniosek do CEIDG, trzeba wiedzieć na jaką formę opodatkowania się decydujemy. Wybór konkretnej formy opodatkowania zależny jest nie tylko od czynników ekonomicznych, ale także od rodzaju wykonywanej działalności. Do wyboru jest: forma opodatkowania na zasadach ogólnych (podatek zależny od wysokości dochodu – 12% lub 32%), podatek liniowy (stała stawka podatku dochodowego), zryczałtowane formy opodatkowania (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych lub karta podatkowa). Biuro rachunkowe podpowie nam, która forma opodatkowania jest możliwa do wyboru w naszej formie działalności, a także, która będzie najbardziej korzystna dla naszego interesu. W rejestrze CEIDG trzeba podać także adres firmy, NIP, PESEL, kod PKD (definiuje rodzaj powadzonej działalności), datę rozpoczęcia działalności, dane rachunku bankowego. Wniosek CEIDG można przesłać pocztą, a można zalogować się na swój Profil Zaufany i wypełnić wniosek online. W dzisiejszych czasach, zgłoszenie wniosku CEIDG sprawi, że jednocześnie zgłaszamy działalność do innych urzędów (ZUS lub KRUS, GUS oraz Urząd Skarbowy). Na pierwszy rzut oka wydaje się, że rozpoczęcie działalności jest bardzo trudnym zadaniem do wykonania, ale z pomocą Everte wszystko uda się pomyślnie.

Pomoc w pozyskaniu dodatkowych środków finansowania

Jeśli po zakończeniu pracy na etacie, przez jakiś czas bylibyśmy w rejestrze Urzędu Pracy, to mamy możliwość skorzystania z bezzwrotnego dofinansowania na rozpoczęcie działalności. W zależności od miejsca zamieszkania, żeby przyznano nam kwotę około 20 tysięcy złotych, trzeba spełnić różne wymagania Urzędu. Jest to spory zastrzyk gotówki, który można przeznaczyć na zakup wyposażenia, oprogramowania i innych potrzebnych do firmy rzeczy. Dobrym źródłem finansowej pomocy są również Fundusze Europejskie. Kwota środków, które możemy otrzymać jest znacznie wyższa od dofinansowania z Urzędu Pracy, ale prawda jest też taka, że dużo trudniej spełnić wymagane warunki, aby dostać tego rodzaju wsparcie. Biuro rachunkowe, z którym nawiążemy współpracę, z pewnością pomoże nam znaleźć różnorodne metody finansowania naszego biznesu.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej może się wydawać bardzo trudnym do wykonania zadaniem. Współpraca z biurem księgowym ułatwi nam sprostanie wszystkim wymogom prawnym. Skuteczna księgowa ma wiele doświadczenia w tej dziedzinie i zapewnia profesjonalne prowadzenie dokumentacji firmowej. Jeśli więc mamy rzetelną księgową, to nie musimy się obawiać prowadzić własnej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here