Wady i zalety domów kanadyjskich.

Wiele osób marzy o pięknym i dużym domu. Często jest oznaką zamożności, ale przede wszystkim chodzi tu o wygodę. Dużo osób dobrze się czuję, gdy ma przed sobą dużą przestrzeń. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na wybudowanie dużego domu. Dobrym pomysłem dla takich osób są domy kanadyjskie.

Czym się charakteryzują tę domy?
U nas w Polsce nie są aż tak popularne. Zazwyczaj buduje się małe średnie domy kanadyjskie. Najbardziej popularne są w USA, Kanadzie oraz krajach skandynawskich. Domy takie zbudowane są z desek. Wykonanie ich nie jest zbyt kosztowne. Dlaczego warto zdecydować na taki dom?

Przede wszystkim jest bardzo wygodny, zapewni on nam naprawdę wysoki komfort mieszkania. Kolejną zaletą domu kanadyjskiego jest krótki czas budowy. Ma to duże znaczenie, ponieważ nie musimy płacić ekipie budowlanej za wiele miesięcy pracy. Czasami możemy wybudować taki dom w 90 dni, a nie kilka lat jak ma to miejsce w przypadku domów tradycyjnych. Domy tego typu są lekkie wiecej potrzebują bardzo solidnego fundamentu. Znaczy to również, że nie jest dobrze budować dom tego typu , w miejsca, gdzie zdarzają się wichury. Dzięki temu, że dom kanadyjski zbudowany jest z drewna koszt materiałów również nie jest zbyt wysoki oraz ich transport. Warto jednak zauważyć, że drewno, z którego będzie zbudowany nasz dom kanadyjski musi być wysokiej jakości.

Co jeszcze musimy wiedzieć na temat domów kanadyjskich? Nie utrzymują one ciepła. Gdy wyłączamy ogrzewanie, dom taki bardzo szybko się wychładza. Z drugiej strony bardzo szybko możemy go nagrzać. W domach kanadyjski nie musimy ogrzewać ścian, jak ma to miejsce w przypadku domów ceglanych. Dzięki temu łatwo jest nam kontrolować temperaturę. Domy takie są w stanie nagrzać się 2 godziny z kilku stopni do 20. Czy tak samo sytuacja wygląda w domach murowanych? Oczywiście, że nie. Domy murowane muszą nagrzać ściany, aby czuć było ciepło w domu, może to zająć nawet dwie doby, gdy dom jest mocno wychłodzony. Widzimy więc dużą zaletę domów kanadyjskich. Ściany w tego typu domach zazwyczaj są cienkie co sprawia, że mamy większą powierzchnię użytkową. Niestety w Polsce budowanie domów kanadyjskich nie jest byt popularne. Oznacza to, że brak jest najnowszych technologii lub dobrej jakości drewna. Czasami materiały trzeba sprowadzać z zagranicy. Możemy mieć również problem z wykwalifikowaną ekipą budowlaną. Gdy zdecydujemy się ekipę z zagranicy to również może ponieść koszty. Ekipa budowlana budując domy kanadyjskie powinna być bardzo dokładna. Tutaj liczy się precyzja, nie tak jak w przypadku domów ceglanych. Trzeba się ściśle trzymać projektu.

Kolejną zaletą takiego domku jest ładny wygląd. Domy drewniane są naprawdę atrakcyjne. Tylko fundament zrobiony jest z betonu. Domy kanadyjskie można budować nawet zimną. Dzięki temu, że ich konstrukcje są lekkie, można je łatwo przerabiać. Gdy powiększy nam się rodzina czy to znaczy, że musimy szukać nowego domu? Nie w przypadku domków kanadyjskich. To łatwość możemy dobudować drugie piętro albo powiększyć dom. Gdy znudzi nam się obecny wygląd naszego domu możemy również zmienić jego wygląd np. kolor. Domy takie odznaczają się dobrą ochroną cieplną, ponieważ ich ściany wypełnione są izolacją termiczną. Jest to kolejna zaleta, ponieważ domy są ekonomiczny.

Domy kanadyjskie mogą być również naprawdę dużej powierzchni, nie musi to być małe mieszkanie. W Stanach Zjednoczonych wiele osób decyduje się na dom kanadyjski, a tam modne są tylko ogromne domy. Nie są to tylko domy letniskowe, jak twierdzi wiele osób w Polsce. Zaletą domu kanadyjskiego jest to, że prawie cały zbudowany jest materiałów zdrowych i ekologicznych. Kiedyś domy były budowane tylko i wyłącznie z drewna, przyczyniało się to do zdrowia mieszkańców. Jakie są inne zalety?
Gdy trzeba powiesić obrazek nie musimy używać wiertarki, wystarczy młotek i gwoździe. Damy takie łatwo remontować. Nie musimy obawiać się też, aby zamontować kominek w naszym domu. Jest to bardzo ekonomiczny sposób, w dodatku sprawi, że poczujemy się naprawdę przytulenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here