kulodromy

W świecie cyfrowej rozrywki klasyczne zabawki zostały już niemal zupełnie zapomniane. Tymczasem najprostsze rozwiązania i tradycyjne dziecięce gadżety mogą zagwarantować dziecku równie dużo, a niekiedy znacznie więcej frajdy niż świecące i wydające różnego rodzaju dźwięki zabawki elektroniczne. Doskonałym tego przykładem są kulodromy drewniane, czyli zabawki w formie toru, po którym można puszczać drewniane lub inne kulki.

Zabawki konstrukcyjne dla najmłodszych

Wykonane z naturalnych materiałów, najczęściej niezwykle kolorowe kulodromy drewniane to proste zabawki w formie pasujących do siebie klocków, z których dziecko może przygotować mniej lub bardziej złożony tor przeszkód dla kulki. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli drewnianych kulodromów różnej wielkości. Najprostsze z nich składają się jedynie z kilku elementów, które po połączeniu tworzą pionową konstrukcję – tor, po którym będzie poruszała się kulka. Po zbudowaniu toru, na jego szycie kładziemy kulkę, która samoczynnie znacznie zsuwać się w dół. Złożone modele wyposażone są w różnego rodzaju zapadki i przeszkody. Dzięki nim ruch kulki jest bardziej widowiskowy, a tym samym atrakcyjniejszy dla malucha.

Rodzaje torów przeszkód dla kulek

Najpopularniejsze wersje torów składają się z zaledwie kilku elementów. Wertykalne (pionowe) kulodromy drewniane mają dwa lub trzy poziomy. Umieszczona na szycie takiego toru kulka zsuwa się po kolejnych poziomach toru, co chwilę zmieniając kierunek ruchu, aż w końcu ląduje na ziemi. Młodszych odbiorców mogą zaciekawić tory w formie tablicy, do której mocje się klocki o różnych kształtach. Układ klocków determinuje kierunek i sposób ruchu kulki. Tego typu zabawka daje dziecku możliwość samodzielnego projektowania trasy i tym samym sprzyja rozwijaniu jego zdolności poznawczych. Kulodrom drewniany może mieć również formę typową dla klocków, z których dziecko może zbudować tor przeszkód według własnego pomysłu, a następnie przetestować sprawność jego działania. Alternatywą dla zabawek drewnianych są oczywiście tory plastikowe, które najlepiej sprawdzają się podczas zabaw w wodzie.

Jeśli szukasz kreatywnej zabawki, która zapewni dziecku doskonałą rozrywkę, a przy okazji w korzystny sposób wpłynie na jego rozwój, pomagając w ćwiczeniu jego zdolności manualnych, rozwijaniu wyobraźni, zdolności myślenia abstrakcyjnego i przestrzennego, drewniany kulodrom będzie strzałem dziesiątkę. To tradycyjna zabawka, która powinna spodobać się zarówno maluchowi, jak i znacznie starszemu dziecku, przedszkolakowi, a nawet uczniowi szkoły podstawowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here