Oryginalne i praktyczne domy ze szkieletu

Dom szkieletowy jest bardzo dobrą drogą do uzyskania własnego mieszkania, zwłaszcza dla tych osób, którym się bardzo śpieszy. Warto jednak poznać dobre oraz złe strony tej nowoczesnej technologii, żeby wykorzystać ich zalety, a poza tym wyeliminować wady.

Domy szkieletowe mogą kojarzyć się wielu osobom z tanimi niedużymi kanadyjczykami, które zarówno szybko się nagrzewają oraz wychładzają, a poza tym są głośne. Z kolei niektórzy twierdzą, że te domy nie są na polskie warunki, gdyż jest długo wilgotno oraz zimno. Niektórzy inwestorzy boją się bardzo tej innowacyjnej technologii, bo jest stosunkowo trudna. Dobrze zbudowany dom szkieletowy z wszystkimi wymogami nie jest zły. Jednak zanim się na niego zdecydujemy, warto poznać jego wady oraz wszystkie zalety.
Od architekta będzie zależało, jaką nada mu formę. Ściany zewnętrzne tego domu ze szkieletu można wykończyć drewnem i będziemy mieli do czynienia z klasycznym drewniakiem. Ponadto, ściany te można także otynkować i będzie on wyglądał jak normalny dom murowany.
Jeśli ktoś chciałby pokryć je klinkierem może uzyskać efekt podobny jak w domach o ścianach trójwarstwowych. Wszystkie te sposoby możemy twórczo oraz dekoracyjnie łączyć ze sobą.
Nowoczesna technologia szkieletowa nie stawia żadnych ograniczeń co do standardu energetycznego domu oraz jego wyposażenia.
Ze względu na wciąż wzrastające wymogi, które dotyczą termoizolacyjności przegród zewnętrznych trzeba stosować podwójną termoizolację. Stosowana jest ona wewnątrz szkieletu i na zewnątrz niego. Dom szkieletowy powinien zostać zbudowany szczelnie oraz wyposażony w odpowiedni system wentylacji mechanicznej. Poza tym, powinien posiadać system ogrzewania, który wykorzystuje energię odnawialną. Warto dodać, że tego rodzaju domy pasywne mogą być budowane na obszarach o zimowym klimacie, gdyż idealnie się do tego nadają. Zaletami domku szkieletowego jest: szybka budowa, tania budowa, możliwość budowy zimą, lekka konstrukcja oraz szybkie nagrzewanie się.Z kolei do największych wad można zaliczyć: wymóg zgromadzenia całego budżetu, szybkie wychładzanie się, kłopoty z aranżacją wnętrza i kłopoty z akustyką.
Innowacyjny dom szkieletowy posiada zalety oraz wady. Wokół tych praktycznych domków narosło zbyt wiele nieprawdziwych mitów.
Powstały one w 90 – tych latach w dwudziestym wieku.
Domy z wykorzystaniem tej technologii cieszą się od lat wielkim uznaniem i są z sukcesem wznoszone w wielu krajach. Dlatego warto pomyśleć o takim domu. Decydując się na budowę tego domu trzeba to zrobić fachowo oraz zgodnie ze sztuką budownictwa szkieletowego. W tym celu, warto obejrzeć prawidłowo zbudowany dom z którego mieszkańcy są bardzo zadowoleni. Jednak zanim wybierze się rzetelną oraz doświadczoną firmę, trzeba koniecznie poprosić o jej referencje oraz sprawdzić opinie klientów, którzy skorzystali z usług tej firmy.
Rozwiązanie takie jest dla tych osób, którym się bardzo śpieszy. Konstrukcja nowoczesnego domu w technologii szkieletowej może powstać w okresie od dwóch do trzech miesięcy. Jeżeli zostaną zastosowane prefabrykaty, można ten proces znacznie przyspieszyć. Prace, które mają na celu kompletne wykończeniowe trwają do kilku miesięcy. Jednak wcześniej na działce trzeba przygotować tradycyjne fundamenty lub płytę fundamentową. Pod tak lekki dom ze szkieletu fundament może być uproszczony. Więźba dachowa jest budowana z gotowych wiązarów, co w znacznym stopniu przyspiesza cały proces. Podczas budowy tego rodzaju domu prawie nie mamy do czynienia z mokrymi pracami, dlatego nie ma tu mowy o zbyt długich przerwach technologicznych. Szybkie tempo budowy tego domu szkieletowego może być duża wadą, ponieważ nie można wznosić go etapami.
Ściany zewnętrzne tego nowoczesnego i praktycznego domu pokryte są wiatroizolacją, która może postać do trzech miesięcy, gdyż folia ta posiada w większości wypadków taką odporność na różne czynniki atmosferyczne. Budowa tego innowacyjnego domu ze szkieletu wymaga od zainteresowanych osób starannego przygotowania oraz konkretnych środków finansowych na potrzeby szybkiej budowy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/kopalniamarzen.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here