Różne warianty kabin prysznicowych

Po upalnym dniu codziennie z przyjemnością wchodzimy do łazienki, żeby wziąć przyjemny, orzeźwiający prysznic lub kąpiel. Podczas planowania jak urządzić łazienkę, jedną z decyzji, którą musimy podjąć jest montaż wanny czy kabiny prysznicowej. Coraz więcej osób z praktycznych względów decyduje się na natrysk.

Jednym z argumentów, który przemawia za wyborem kabiny prysznicowej są względy ekonomiczne. Dzięki korzystaniu z natrysku zużywamy dużo mniej wody niż podczas kąpieli. Poza tym czas przeznaczony na higienę jest znacznie krótszy, ponieważ nie tracimy go na nalewanie wody do wanny oraz nie mamy możliwości przesiadywania w wodzie. Wpływa to także na oszczędność czasu, którego każdemu brakuje. Poza tym kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem kabiny prysznicowej jest praktyczne zagospodarowanie miejsca w łazience Takie pomieszczenia jak łazienki, szczególnie w blokach, są niewielkich rozmiarów. Dzięki wyborze kabiny zamiast wanny można sobie pozwolić na dodatkowe zagospodarowanie przestrzeni, na przykład ładne, pojemne mebelki łazienkowe. Jaka kabina będzie najlepsza do naszej łazienki?

Rodzaje kabin prysznicowych

Podstawowy podział kabin, to modele z brodzikiem i bez brodzika. Są różne rodzaje brodzików, na przykład akrylowy, konglomeratowy, ceramiczny. Brodziki sprawiają, że spadająca woda jest wygłuszona, przez co mniej słyszalna dla sąsiadów. Brodziki mają różne wysokości. Jedne są wyższe, do których można wlać więcej wody i posiedzieć jak w wannie. Inne są niższe, do których bez wysiłku mogą wejść osoby schorowane i starsze wiekiem. Coraz częściej podczas remontu ludzie decydują się na instalację kabiny bez brodzika. Ważne jest, żeby solidnie, starannie zamontować taki prysznic składający się z samych płytek i drzwi. Dzięki temu po wzięciu prysznica podłoga nie będzie cała mokra z wody. Prysznic bez brodzika to opcja, z której często korzystają osoby niepełnosprawne, które poruszają się o chodziku czy na wózku inwalidzkim.

Szklane kabiny

Istotne znaczenie mają także ściany kabiny prysznicowej. Jak czytamy na stronie Binglass.pl szklane drzwi i szyby zapewniają możliwość zachowywania czystości, higienicznych warunków. Szkło optycznie powiększa łazienkę, dlatego szklana kabina prysznicowa jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy posiadają nieduże łazienki. Zaletą kabin bez brodzika z szklanymi wykończeniami jest także to, że można je wykonać na specjalne zamówienie, można dostosować wielkość, szerokość kabiny do potrzeb użytkowników i możliwości wymiarowych łazienki. Firmy szklarskie oferują różnego rodzaju drzwi w tego typu kabinach. Można wybrać sposób otworu na wejście z drzwiami na zawiasach, z drzwiami uchylnymi, z drzwiami tak zwanymi łamanymi, z drzwiami przesuwnymi albo system walk in, czyli kabina bez drzwi i bez brodzika.

Jeśli zastanawiamy się nad zastosowaniem kabiny prysznicowej w łazience, to dobrze jest podjąć decyzję jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Dzięki temu fachowcy przygotują właściwe podłoże pod brodzik lub płytki, które mają stanowić brodzik. Co więcej na spokojnie będziemy mogli przemyśleć jakie optymalne wymiary ma mieć kabina prysznicowa, z której codziennie będziemy korzystać.

Zobacz także inny nasz artykuł zatytułowany: Zastosowanie szkła w budownictwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here