Wystrój wnętrza - tanio, ale nie tandetnie

Wiele nowoczesnych wnętrz urządzonych jest bardzo surowo. Najczęściej idziemy po kosztach i dajemy tylko to, co jest w nim konieczne. Ewentualnie idziemy w kicz i tandetę, co pozwala nam zapełnić mieszkanie za grosze. Daleko wtedy to jakiegoś ładu i piękna, a buble wypierają wtedy antyki Poznań to jednak miasto, w którym oprócz portfela liczy się także wygląd mieszkania. Nie można sobie przecież pozwolić na to, by to, co najważniejsze, czyli między innymi mieszkanie było byle jakie. Przecież to miejsce, w którym spędzamy całe nasze życie. Mamy się w nim dobrze czuć, a nie ciągle narzekać, że mieszkamy wśród bubli i tandety.

Dlatego powinno się, nawet jeśli nie mamy za dużo pieniędzy w portfelu czy na naszym koncie, zadbać o to, by nasze domy i mieszkania były odpowiednio wystrojone. Nie możemy pozwolić sobie na to, by królował w nich kicz. Takie podejście może się zemścić przy pierwszej wizycie przyjaciół, którzy skrytykują nasze gusta — które właściwie takie w istocie nie są, a stan faktyczny wymuszony jest jedynie skąpstwem.

Innym przypadkiem, w którym sytuacja ta może nie popłacać będzie narażenie na tąpnięcia. Mieszkając na przykład na Śląsku, można sobie to łatwo wyobrazić. Przy pierwszym wstrząsie architektonicznym nasze meble ładnie się poskładają, demolując całe wnętrze, czyli wszystkie rzeczy, które znajdują się w nich i powinny być w nich bezpieczne. Niestety takie sytuacje mogą mieć miejsce także w rejonach sejsmicznie aktywnych. Na razie poznań nie jest ani terenem górniczym, a ni narażonym na trzęsienia Ziemi, ale czasy się zmieniają i także to miasto może zostać poddane tym czynnikom wstrząsotwórczym.

Warto więc zadbać o solidność i odpowiedni wygląd naszych mebli. Nie muszą być to od razu antyki, ale z drugiej strony mogą. Trzeba więc przede wszystkim kupić coś, co jest w rozsądnej cenie, a poza tym podoba się nam na serio, zgadza się z naszymi gustami, spełnia nasze największe wymagania na sto procent, a nie na pół gwizdka. Istotne jest też, żeby spełniało wymagania naszych najbliższych, a także tych, o których bliskość zabiegamy. Oczywiście wielkim nietaktem byłoby zacząć swoją relację z dziewczyną od pytania, jakie woli meble z dodanym wyjaśnieniem, że właśnie meblujemy nasze mieszkanie.

Niezależnie od tego, w jakim stylu meble są w naszym kręgu zainteresowań, powinniśmy zadbać o ich jakość. Trzeba więc poszukać odpowiedniego sklepu — czy to internetowego, czy stacjonarnego — i Spróbować znaleźć w nim pożądany mebel lub od razu całą serię mebli. Ważna jest cena, jakość i funkcjonalność, a także styl mebli. Należy zwrócić uwagę też na ich wykończenie. Może być ono błyszczące, połyskujące lub takie bardziej gładkie, czyli matowe. Poza tym brzegi mogą być bardziej zaokrąglone lub też kanciaste.

Istotną kwestią są także zdobienia. Niektórzy uważają je za zbędne, jednak często nadają one niepowtarzalny styl i pozwalają na to, żeby wnętrze zyskało na tym naprawdę sporo. Dodatkowym atutem zdobień jest także to, że zbierają one kurz, co pozwala na to, by reszta mieszkania była od niego bardziej uwolniona. Oczywiście wiąże się to z tym, że trzeba uważać, żeby nie zdmuchnąć stamtąd kurzu oraz by nie spowodować w tym pomieszczeniu przeciągu.

Wysokie zdobione szafy mają to do siebie, że nikt nie zagląda na ich górę, więc nie warto przejmować się ich czyszczeniem i sprzątaniem. Zdobienia pomogą wyeksponować ich piękne walory i nie skupiać się na detalach związanych z brakiem porządku w pokoju. Oczywiście takie duże szafy mają też swoje minusy — mogą być ciężkie i zapewne trudno je przenieść na inne miejsce podczas remontu, malowania czy przemeblowania spowodowanego zmianą koncepcji wystroju wnętrza. Zresztą sam ich transport po zakupie, czy wniesienie ich do pokoju może nastręczać wielu nieprzyjemności właścicielowi oraz sąsiadom.

Ze starymi meblami trzeba więc uważać, jednak nie można ich całkowicie wyprzeć nowoczesną tandetą, która rozpadnie się po dotknięciu jednym palcem. Dlatego tandecie mówimy bardzo stanowczo: nie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here