Zaskakująca wartość staroci.

Starocie, graty, niepotrzebne przedmioty – takimi epitetami określamy często rzeczy, które zalegają nam na strychach, w piwnicach i garażach. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, ile tak naprawdę te pamiątki z przeszłości mogą być warte. Myślimy, że stara porysowana, poplamiona i zatęchła szafka jest nieprzydatnym odpadem, a tak naprawdę, może być poszukiwaną na rynku antykwarycznym bardzo cenną komodą z XVIII wieku. Trzeba tylko odpowiednio o nią zadbać i ją odrestaurować. Brzydki, niepasujący do niczego obraz, który kilkadziesiąt lat temu z jakiegoś targu przytargał ze sobą dziadek, może być cenionym dziełem wielkiego malarza. Takie przykłady można mnożyć bez końca.

Wyszukiwaniem podobnych perełek zajmują się wykwalifikowani zbieracze. Często zapraszani są przez osoby, które po latach zdecydowały się na uprzątnięcie własnych domów lub posesji odziedziczonych po krewnych. Kiedy mamy obawy, że przez przypadek moglibyśmy wyrzucić coś cennego, należy zwrócić się właśnie do takich osób. Jeżeli odkryją, że jesteśmy w posiadaniu czegoś wartościowego, to nierzadko możemy od ręki liczyć na wycenę takiej rzeczy. Zawód poszukiwaczy cennych przedmiotów wydaje się być bardzo popularny szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Powstają tam nawet programy telewizyjne pokazujące, jak cały proces takiego poszukiwania i wyceny wygląda. Mogą najść nas jednak wątpliwości, co do uczciwości takiego specjalisty.

Wiedząc, że jesteśmy w posiadaniu cennej rzeczy, możemy udać się do profesjonalnej galerii. Jeżeli szukamy osób sprzedających antyki Gdańsk jest zdecydowanie odpowiednim miejscem. Z uwagi na swoją historię i charakter miasto to, ma duży potencjał, jeżeli chodzi o handel starymi przedmiotami. Antykwariusze znani są ze skupowania i obrotu cennymi antykami. Posiadają pewną renomę. Bez względu na to, czy mamy do wycenienia starą książkę, mebel, obraz, a nawet broń, zawsze możemy liczyć na to, że zostaniemy tam należycie obsłużeni.

Antyki po renowacji są wspaniałą ozdobą pomieszczeń. Nadają wnętrzu szlachetności i wprowadzają niepowtarzalny klimat. Są nie tylko ozdobą, ale mówią również bardzo dużo o kolekcjonujących je osobach. Eksponując w domu zabytkowe przedmioty, pokazujemy gościom, że stać nas na wyjątkową jakość. Pokazujemy innym, że jesteśmy w stanie wydać wiele tysięcy złotych na unikatowe przedmioty. Antyki stanowią również bardzo dobrą inwestycję na przyszłość. Lokując w nich oszczędności możemy liczyć za kilkanaście lat na duży zwrot. Zabytkowe przedmioty z czasem tylko zyskują na wartości, a chętny na nie kolekcjoner zawsze się znajdzie.

Moda na zabytkowe przedmioty nie przemija. Co jednak, kiedy nie mamy mebli, czy książek z poprzednich epok? Powinniśmy i tak przetrząsnąć nasze dawno nieotwierane kanciapy, schowki i magazyny. Możemy wiele zarobić na utrzymanych w dobrym stanie ubraniach, w których chodziły nasze prababcie. Stare, ale dobrze zachowane suknie, torebki i inne akcesoria są teraz bardzo poszukiwane wśród wielbicielek stylu vinted. Stare męskie torby, plecaki, telefony lub okulary na pewno znajdą kupca wśród hipsterów. Stara prawda głosi, że moda zawsze wraca. Dlatego wyjątkowe i charakterystyczne dla naszej epoki rzeczy również powinniśmy zachować dla przyszłych pokoleń. Za kilkadziesiąt lat, to nasze wnuki i prawnuki znajdą zapomniane w szafie spodnie, kurtkę, czy torebkę i będą mogły w nich paradować po ulicach. Na pewno ucieszą się także z przypadkiem odkrytej biżuterii, wartościowego noża, instrumentu muzycznego oraz książki. Wśród wiecznie popularnych przedmiotów znajdują się również stare samochody. Wykorzystywane są nie tylko, jako eksponaty w muzeach, ale także często pokazywane są w filmach lub reklamach. Na tym również można nieco zarobić. Przykładem zabytkowego samochodu staje się już powoli Fiat 126p. Pamiętamy jeszcze czasy, kiedy był jednym z najczęściej spotykanych samochodów na polskich drogach. Dzisiaj obrósł już legendą. Jest samochodem, na który wielu ludzi patrzy z sentymentem i w związku z tym są gotowi nieraz bardzo dużo zapłacić, żeby znalazł się w ich posiadaniu. Na tym m.in. polega magia staroci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here