Adwokat od spraw spadkowych

Spadek – słowo, które nie kojarzy się zbyt pozytywnie. Bo zawsze wiąże się ze śmiercią. Ale z drugiej strony jest on naturalną koleją rzeczy. Człowiek rodzi się, nabywa majątek, a później odchodząc z tego świata przekazuje go dalej. A wszystko to regulowane jest przez Prawo Spadkowe.

Jeśli chodzi o podział majątku a prawo spadkowe, to w pierwszej kolejności należy podkreślić, że dziedziczenie odbywa się bądź na podstawie spisanego testamentu, bądź na podstawie ogólnych zasad zawartych w Kodeksie Cywilnym. Istnieją bowiem dwie główne zasady dziedziczenia zgodne z prawem spadkowym. Wszystko więc atak naprawdę opiera się na decyzji spadkodawcy, czy sporządzić testament, czy też nie.

Spadek ma to do siebie, że bardzo często wiąże się z wieloma problemami prawnymi. Niekiedy jest to ustalenie osób, którym majątek się należy. Innym razem jest jego zaskarżenie. A są też i takie sytuacje, gdy ktoś majątku przyjąć nie chce, ponieważ wiąże się to z koniecznością spłacenia niespłaconych zobowiązań. Dlatego właśnie prawo spadowe jest jakby oddzielną dziedziną prawa. A sprawami tymi zajmuje się adwokat od spraw spadkowych. Jest to rzeczywiście osoba, która doskonale zna wszystkie przepisy prawne i potrafi swojego klienta godnie reprezentować. Nie zawsze bowiem sprawy spadkowe udaje się załatwić w sposób polubowny. Czasem konieczne staje się wejście na drogę sądową. Ale i jej nie należy się obawiać. Tryb procesowy jak najbardziej przewidziany jest w Kodeksie Cywilnym. Oczywiście zawsze wiąże się z dużymi nerwami. Ale czasem to właśnie jedyna droga, aby w końcu uzyskać wymarzony spokój.

A jakie sprawy w trybie procesowym są załatwiane? Bardzo różne. Począwszy od uznania spadkobiercy za niegodnego, aż po wystąpienie wierzyciela przeciwko spadkobiercom. Takich sytuacji jest naprawdę bardzo wiele. I bardzo często samodzielne poradzenie sobie z nimi wydaje się niemożliwe. Właśnie dlatego tak ważne staje się, by w trudnej sytuacji znaleźć naprawdę dobrego adwokata. To znacznie ułatwia sprawę.

Przeczytaj też: https://www.ppr.pl/wiadomosci/sprawy-spadkowe-jak-podzielic-majatek-po-rodzicach-kto-dziedziczy-i-czy-trzeba-go-przyjac-01?v=2&sid=1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here