Co trzeba wiedzieć o meblach indyjskich?

Wybierając nowe meble do wymarzonego domu czy mieszkania mamy swoją wizję. Chcielibyśmy, aby meble były niepowtarzalne, intrygujące i wzbudzały podziw. Powinny mieć w sobie także jakiś nietypowy element. Liczy się również trwałość naszych mebli. Dobrze, jeśli uda im się przetrwać jak najdłuższy okres użytkowania. Istnieje wiele ciekawych opcji, jednak warto wspomnieć o meblach indyjskich.
Skąd jednak wziął się styl kolonialny? Styl kolonialny to przemieszanie mody z XIX wieku z wzorami z kolonii. Ogromną rolę w tworzeniu tego stylu pełniły zwłaszcza brytyjskie kolonie indyjskie. Takie meble były przede wszystkim eleganckie, ale i użyteczne. Były zrobione z egzotycznego drewna i zawierały różne, ciekawe, etniczne elementy.
Dawniejsi kolonizatorzy osiedlając się na nowych ziemiach zabierali wraz z sobą wszelakie meble na swój nowy ląd. Kiedy meble ulegały zniszczeniu, tworzyli nowe z elementów dostępnych w kolonii. Było to przyczynkiem do tworzenia stylu mebli indyjskich. Było wielu kolonizatorów pochodzących z dalekich krajów. Każdy z tych krajów wprowadzał nowe, istotne dla ich nacji elementy. Z tego względu meble indyjskie mogą się między sobą różnić szczegółami. To ciekawy aspekt, bowiem oznacza to, że mamy w czym wybierać. Oprócz Wielkiej Brytanii, która była największym kolonizatorem, istotną rolę pełniła także Francja, Portugalia czy Niemcy. Oni także tworzyli swój styl. Jednakże to właśnie Wielka Brytania zyskała największą sławę jako kolonia i to ich meble stanowią obecnie wzór do naśladowania przez twórców mebli.
Meble indyjskie, inaczej także kolonialne, to dobry pomysł dla tych, którzy szukają świeżej opcji do urządzenia wnętrza. Na tle zwykłych mebli wyróżniają się kilkoma rzeczami. Przede wszystkim materiałem, z jakiego są wykonane oraz wrodzoną im elegancją.
Wśród mebli indyjskich znajdziemy takie, które są wielkogabarytowe, jak i nieduże, malutkie meble. Zazwyczaj są to meble solidne i udane. Zwłaszcza należy wspomnieć o nietypowej kolorystyce tych mebli. Do wyboru jest bogata kolorystyka drzewa, z jakiego są wykonane. Szczególnie polecane są meble stworzone ze specjalnego drzewa – drzewa egzotycznego, pustynnego. Są zatem niezmiernie trwałe i zdołają poradzić sobie z każdymi trudnymi warunkami. Trzeba jednak je odpowiednio pielęgnować i nie można tego zaniedbać. Do pielęgnacji stosuje się mleczko z domieszką wosku. Nie wolno także używać detergentów tzw. mocnych, które mogą przyczynić się do uszkodzenia drewna. Jeśli na meble wyleje się jakiś płyn, wystarczy przetrzeć go do sucha zwykłą szmatką. Musi być jednak miękka, aby nie uszkodzić powierzchni drewna.
Zastanawiając się nad urządzeniem naszego wnętrza musimy brać pod uwagę różne opcje. Wszystko powinno do siebie pasować i nie odbiegać od siebie stylami. Zaletą mebli indyjskich jest fakt, że łatwo dopasowują się do wnętrza. Pasują do biura czy do domu. Wszystko zależy od naszej inwencji. Mogą być wykorzystane we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. W każdym znajdą swoje miejsce. Zwłaszcza doskonale dobrane oświetlenie pozwoli nam podkreślić ich niepowtarzalne piękno. Również drewniane podłogi będą dobrze współgrać z meblami indyjskimi.
Wybierając nasze meble indyjskie sprawdźmy, w jaki sposób wykonany jest mebel. Jeśli jest dobrze wykonany, to z pewnością posłuży nam dłużej. Nie należy się śpieszyć z zakupem, trzeba dokładnie obejrzeć mebel i zdecydować na trzeźwo i spokojnie. Niekiedy odstające elementy czy wszelkie nierówne przestrzenie mogą wskazywać na to, że wykonano go po prostu źle czy niedbale. Trzeba o tym pamiętać, aby nie kupić bubla. Jeśli znajdziemy jakieś odpryski, zadrapania czy inne uszkodzenia, możemy spróbować negocjować cenę. Zawsze to odrobina zaoszczędzonych pieniędzy. Zwróćmy też uwagę na materiał, z jakiego stworzono mebel. Jeśli to drewno, zakup jest dobry. Należy unikać mebli z domieszkami innymi materiałów.
Zakup mebli to zawsze przeżycie i trudne wybory. Pamiętajmy, aby kupować meble z głową i kierować się także użytecznością naszych mebli. Meble indyjskie to jednak dobry pomysł na urozmaicenie swojego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here