Gumowe dywaniki samochodowe

Dywaniki samochodowe pełnią bardzo ważną rolę. Z jednej strony chronią wnętrze samochodu przed zabrudzeniami, a z drugiej zwiększają estetykę wnętrza auta. Na rynku dostępne są dywaniki wykonane z różnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza te gumowe. Warto wiedzieć czym się charakteryzują i czym kierować się przy ich wyborze.

Czym są gumowe dywaniki samochodowe?

Ze względu na swoją trwałość dywaniki samochodowe gumowe idealnie sprawdzają się zwłaszcza jesienią i zimą. W tym czasie łatwo na butach nanieść do wnętrza auta wodę, śnieg czy błoto. Dywaniki gumowe skutecznie chronią oryginalną wykładzinę przed tego typu zabrudzeniami. Jednocześnie są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Aby wyczyścić dywaniki gumowe wystarczy skierować na nie strumień wody. Ten szybko zmyje wszelkie zabrudzenia. Można to zrobić na dowolnej myjni samochodowej. Oczywiście dywaniki można wyczyścić także w domu, choćby pod prysznicem.

Rodzaje samochodowych dywaników gumowych

Gumowa dywaniki samochodowe podzielić można na dwa rodzaje. Pierwszym są standardowe dywaniki samochodowe z gumy. Zwykle posiadają szachownice lub inny wzór, który zapobiega przelewaniu się wody poza dywanik. Prezentują się bardzo estetycznie.

Drugim rodzajem dywaników gumowych są korytkowe dywaniki samochodowe gumowe. Posiadają wysoki rant, dzięki czemu mogą pomieścić duże ilości wody. Bardzo dobrze sprawdzają się zatem podczas intensywnych opadów deszczu bądź śniegu. Wysoki rant sprawia także, że opróżnianie dywaników jest bardzo wygodne.

Wybór dywaników gumowych

Wybierając dywaniki samochodowe gumowe zwrócić należy uwagę na dwa główne parametry. Pierwszym z nich jest ich kształt. Ten dopasowany powinien być do modelu posiadanego auta. Jeśli bowiem dywanik nie będzie odpowiednio dopasowany, to przeszkadzać może podczas manewrowania pedałami.

Drugi ważny parametr to sposób mocowania gumowych dywaników samochodowych. Jeśli auto wyposażone jest w fabryczny system mocowania to nie ma problemu. Jeśli natomiast takiego systemu nie mam, wówczas zakupić należy dywaniki z zestawem stoperów, który składa się z kółek oraz kołków. Pozwalają one na stabilne zamocowanie dywaników. Dzięki temu nie będą się one poruszać czy przemieszczać podczas jazdy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here