Jak używać kartacza do brody

Każdy mężczyzna, który pragnie mieć doskonale wypielęgnowaną brodę, powinien koniecznie zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria dedykowane pielęgnacji zarostu. Jednym z nich jest między innymi kartacz, czyli nic innego jak szczotka do brody. Służy on przede wszystkim do jej rozczesywania, ale jego regularne używanie ma także dobroczynny wpływ na skórę twarzy ukrytą pod zarostem. Szczotkowanie brody pozytywnie wpływa na jej kondycję i wygląd, dlatego warto aby każdy brodacz stał się posiadaczem tego wciąż jeszcze mało popularnego akcesorium.

Jaką szczotkę do brody wybrać

Na rynku jest mnóstwo rodzajów kartaczy, różniących się wielkością, kształtem, jak również materiałem z jakiego są zrobione. Nie bez znaczenia jest także rodzaj zastosowanego w nich włosa, a także jego twardość. Najwyższej jakości szczotki do brody są wykonane z impregnowanego drewna i naturalnego włosia, najczęściej pozyskiwanego z dzika. Tego rodzaju kartacze oferuje między innymi sklep Barbersupply.pl – wystarczy wejść na: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553937-BRODA-I-WASY-Grzebienie-i-szczotki-do-brody.html. Znajdziemy tam zarówno tradycyjne, świetnie wpasowujące się w kształt dłoni, poręczne szczotki do brody, ale także modele z praktyczną rączką. Najważniejszym jednak parametrem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę kupując kartacz do brody, jest rodzaj i twardość jej włosia. Nie może bowiem być ono zbyt twarde, ponieważ może podrażniać skórę twarzy, ale też za miękkie, dlatego że nie będzie w stanie złuszczyć martwego naskórka. Najlepsze są kartacze z włosiem dzika, jednak przed ostateczną decyzją o ich zakupie, warto je przetestować i sprawdzić czy rzeczywiście mają odpowiednią twardość. Nie należy zbytnio oszczędzać i jeśli już nosimy się z zamiarem zakupu kartacza, to zdecydujmy się na ten z górnej półki. Na pewno będzie długo i niezawodnie służył.

Korzyści z regularnego stosowania szczotki do brody

Szczotkowanie brody kartaczem niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim mamy gwarancję, że zarost jest estetycznie wyczesany, a poszczególne włosy układają się efektownie w jednym kierunku. Co więcej, systematyczne jego używanie pobudza wzrost brody, więc znacznie szybciej udaje się osiągnąć zamierzoną jej długość. Niewątpliwą zaletą stosowania kartacza jest także poprawienie ukrwienia skóry znajdującej się pod zarostem i pobudzenie produkcji sebum. Zabieg ten zapewnia brodzie optymalne warunki dla jej wzrostu, jak również efektowny połysk. Szczotkowania kartaczem ma jeszcze jedną, ważną zaletę, za jego pomocą usuwa się martwy naskórek, kurz oraz resztki jedzenia, dzięki czemu brodaty mężczyzna zawsze prezentuje się doskonale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here