owad

Walka z owadami to plaga wielu osób. Komary, muchy, muchy owocówki, osy oraz liczne inne uskrzydlone stworzonka – potrafią naprawdę dać się we znaki oraz zajść za skórę. Na szczęście, są skuteczne sposoby pozwalające na ich pozbycie się oraz ograniczenie ich obecności w twoim domu lub mieszkaniu. Do jednych z najchętniej stosowanych należą lampy owadobójcze, odznaczające się wysoką skutecznością oraz łatwym działaniem. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi dedykowanych do osób zainteresowanych zakupem lampy owadobójczej.

Jak działają lampy owadobójcze?

Lampy owadobójcze tworzą dość rozbudowaną kategorię produktów, wśród których znajdziesz lampy o różnej mocy, odmiennych mechanizmie działania oraz przeznaczone do wieszania w różnych miejscach. W dużym uproszczeniu można jednak powiedzieć, że ogólna zasada działania lamp owadobójczych jest za każdym razem taka sama. Lampy emitują intensywne światło, o określonej długości fali. Dzięki odpowiednio dobranemu zakresowi, promieniowanie to jest naturalne i zarazem niezwykle atrakcyjne dla samych owadów. Przyciąga je, skłaniając do nawiązania kontaktu z samą lampą. Oczywiście, jest to dla nich zabójcze – i najczęściej doprowadza do natychmiastowego uśmiercenia owada.

Jakie rodzaje lamp przeciw owadom można wyróżnić? Przede wszystkim znajdziesz produkty zaliczane do trzech głównych kategorii. Są to lampy rażące, wiatrakowe oraz lepowe. Modele tych lamp znajdziesz w ofercie sklepów specjalistycznych, polecamy jednak przede wszystkim sklepvaco.pl – hurtownia i sklep DDD (dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja).

Najpopularniejsze modele lamp przeciw owadom

Lampy rażące należą do kategorii najchętniej wybieranych. Ich działanie polega nie tylko na przyciąganiu owadów, ale również na ich porażaniu przy użyciu prądu elektrycznego o niedużym natężeniu. Do emisji dochodzi w momencie nawiązania fizycznego kontaktu muchy z lampą. Lampki takie stosowane są zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i gospodarczych. Przeglądając dostępne modele, warto zwrócić uwagę na obecność pojemnika, do którego truchła martwych owadów będą opadać.

Lampy wiatrakowe wyposażone są najczęściej w mechanizm świetlny typu UV. Po zwabieniu w pobliże lampki, owad zostaje wessany do specjalnego pojemnika. Dochodzi do tego na skutek oddziaływania obecnego w obudowie wiatraka. Warto przy tym podkreślić, że zassany w ten sposób owad nie jest martwy, lecz wciąż żywy. Jest to więc idealne do odławiania i usuwania owadów pożytecznych – na przykład pszczół – które pragniesz wypuścić poza swoim miejscem zamieszkania. Z uwagi na nieco większe hałas emitowany w czasie pracy, są to lampy stosowane głównie w pomieszczeniach mieszkalnych oraz pod zadaszeniem, na świeżym powietrzu. 

Lampy lepowe to ostatnia kategoria produktów, o której pragniemy wspomnieć. Są to najbardziej klasyczne typy lamp, wyposażone w taśmy pokryte specjalnym lepiszczem. Po zbliżeniu się do powierzchni, mucha przykleja się do niej, co uniemożliwia jej swobodne odlecenie. Warto przy tym pamiętać o konieczności regularnej wymiany pasków lepowych (najczęściej, mają one formę podłużnych wkładów). Są to lampy o bardzo uniwersalnym zastosowaniu, które możesz zawiesić zarówno w kuchni, łazience, salonie jak i innych dowolnych pomieszczeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here