listwa led
fot. pixabay.com

Oświetlenie to bardzo ważny element każdego domu. To ono sprawia, że pomieszczenia zyskują na funkcjonalności i możemy w nich wykonywać wiele czynności po zmroku lub wczesnym rankiem. Dodatkowo pełni ono rolę dekoracyjną, która podkreśla dany kąt lub element w naszym domu.

Zobacz też: http://radiobc.pl/listwy-oswietleniowe-gdzie-znajduja-zastosowanie/

Punkty oświetleniowe

Oświetlenie w pokoju powinno zawsze zajmować centralne miejsce, na suficie, to ono będzie stanowić główny punkt oświetleniowy w pomieszczeniu. Jednakże nie na tym koniec, jak czyni wiele osób, nie zastanawiając się nad tym. Oświetlenie powinno również znajdować się w innych punktach w pomieszczeniu. Powinniśmy mieć również w kątach ustawione lampy podłogowe oraz stołowe, które dodatkowo doświetlają pomieszczenie.

Oczywiście w łazience i w kuchni sytuacja ma się trochę inaczej. Te pomieszczenia wymagają dodatkowego doświetlenia. W łazience – koniecznie nad i po bokach lustra muszą znaleźć się lampy, poza oświetleniem na suficie. W kuchni również musi być oświetlenie główne na suficie, ale także musi się ono znaleźć nad stołem kuchennym oraz pod szafkami wiszącymi, oświetlając blat kuchenny, przy którym dużo pracujemy!

Listwy oświetleniowe

Jeśli nie macie pomysłu na dodatkowe oświetlenie w swoim domu, to z pomocą przyjdą wam listy LED. Takie listwy doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. W pokoju dziennym mogą zostać umieszczone za telewizorem albo podświetlać barek czy regał z książkami. Jeśli macie schody, to idealnie się sprawdzą jako podświetlenie stopni.

W kuchni listy oświetleniowe idealnie odnajdą się pod szafkami kuchennymi i doświetlą blat, dając wam wystarczającą do pracy ilość światła. Dodatkowo będą bardzo miło się prezentować, gdy będziecie chcieli wprowadzić intymniejszą atmosferę do kolacji we dwoje.

W łazience listwy oświetleniowe mogą dekorować sufit albo podświetlać lustro – z pewnością będą dawać odpowiednią ilość światła do różnych zabiegów kosmetycznych.

Przeczytaj też: https://pontipino.pl/mierzymy-dziecko/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here