Meble ogrodowe tanim kosztem

Masz kawałek niezagospodarowanego ogrodu, który chciałbyś w ciekawy sposób urządzić? A może Twój balkon dalej stoi pusty? Jeśli tak, mamy dla Ciebie rewelacyjne rozwiązanie, które spodoba Ci się z dwóch powodów.
Po pierwsze Twój portfel nie ucierpi, ale będziesz musiał uruchomić swoją wyobraźnię.
Po drugie, jeżeli się postarasz, masz pewność, że nikt inny nie będzie miał takich samych mebli jak Twoje.
Tym świetnym pomysłem jest zbudowanie mebli ogrodowych z palet. Jest to także dobry pomysł do spędzenia czasu razem z rodziną, w pojedynkę bowiem, może być ciężko z połączeniem niektórych elementów. Poza tym, dzieci jak wiadomo są bardzo kreatywne, więc będą mogły się wykazać.
Jeśli działasz samemu i boisz się, że Twoja wyobraźnie nie podoła, nie przejmuj się. W ostatnich czasach, pomysł ten króluje na portalach społecznościowych. Dzięki dużemu zainteresowaniu infulencerów, tym innowacyjnym rozwiązaniem, został on bardzo rozpowrzechniony. Jest to ciekawa alternatywa dla zwykłych mebli, które niczym się nie wyróżniają, a ich ceny często przewyższają jakość. Na instagramie, facebooku, a w szczególności na pintereście, możemy znależć mnóstwo inspiracji, jak wykorzystać palety i skrzynie, aby całość wyglądała spójnie.
Jak zrobić meble ogrodowe z palet? Po pierwsze musimy zorganizować potrzebną ilość materiału. Przeanalizujmy jaką mamy powierzchnię do zagospodarowania oraz jak sobie wyobrażamy nasz kącik. Kiedy już zdecydujemy czego chcemy, powinniśmy się udać na skup palet, w którym możemy kupić to, co nam potrzebne. Jeżeli mamy jakiekolwiek stare, niepotrzebne nam do niczego palety, wykorzystajmy je. Tyczy sie to także wszelkiego rodzaju skrzyń, one również jak najbardziej są mile widziane. Sprawdźmy jednak, czy nie są mocno uszkodzone, aby nie straciły stabilności, jeśli planujemy zrobić z nich np. fotele.
Następnym krokiem będzie wygładzenie powierzchni, czyli oszlifowanie desek, aby żadna drzazga nie groziła komuś, kto będzie chciał się wygodnie rozsiąść. Następnie możemy przejść do malowania palet. Wybierzmy kolor przewodni, który będzie dominował. Na wcześniej oczyszczoną i przede wszystkim osuszoną powierzchnię palety, nanosimy przeznaczoną do drewna farbę. Możemy też użyć przezroczystego impregnatu, który pozostawi naturalny kolor palet.
Po wyżej wymienionych czynnościach, możemy przejść do najważniejszej sprawy, czyli łączenia elementów w całość.
Pięknie wyglądają kanapy zrobione z połączonych ze sobą palet. Pokryte narzutą i dużą liczbą poduszek, które zapewnią wygodę siedzenia. Kilka złączonych ze sobą skrzyń w różnych kombinacjach, może imitować narożnik. Warto zainwestować w dobrą gąbkę, która łądnie obszyta będzie pełnić także fukcje estetyczne. Miejsca siedzące, można stworzyć także z nieco mniejszych palet, które będą spełniać funkcję foteli. Stół może przypominać niską ławę, ewentualnie można połączyć dwie palety. Wszystko według własnego uznania. Możemy także wykorzystać je do zrobienia czegoś w rodzaju ściany, odgradzającej od sąsiadów, po której będą piąć się rośliny. Przechodząc do tematu roślin, warto zaznaczyć, że świetnie wkomponują się wszelkie bluszcze, czy powój, którego kwiaty dodatkowo będą ozdabiać nasze meble. Możemy zdecydować się także na rośliny stojące, które będą rewelacyjnie pasowały do klimatu. Nie zapominajmy, że to także część estetyczna, więc postawmy na dekoracyjne donice, pasujące do koloru farby, którą pomalowaliśmy nasze meble. To samo tyczy się poduszek i narzut. Będąc architekatami swojego ogrodu, przestrzegajmy zasady, że wszystko musimy się ze sobą łączyć.
Jeżeli w trakcie pracy zabraknie nam pomysłów, zaczerpoinijmy pomocy z licznych stron internetowych, w których są setki zdjęć.
Gwarantuję, że to rowiązanie jest nie tylko idealne do ogrodu, ale także do wnętrza mieszkania. Jeśli Ci się spodoba być może zechcesz wymienić swoje tradycyjne meble z mieszkania i zastąpisz je właśnie takimi. Pamiętaj, źe najważniejsze czego Ci potrzeba, to odrobina entuzjazmu i zapału do pracy, resztą się nie martw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here