Medycyna estetyczna – Lepsza jakość życia

0
586

Lepsze samopoczucie dodaje energii i motywacji do działania. Dlatego medycyna estetyczna w Poznaniu poprawiając wygląd zewnętrzny zapewnia równocześnie dobre samopoczucie, lepsze zdrowie i najwyższą jakość życia.

Klinika medycyny estetycznej wrosinski.pl to zespół specjalistów różnych dziedzin tego działu medycyny, którzy dzięki profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu są w stanie zapewnić wysoką jakość zabiegów upiększających i zatrzymujących efekty procesu starzenia się ciała. W jego skład wchodzą kosmetolodzy i lekarze takich specjalności jak: okulista, chirurg, dermatolog, urolog.

Na czym polega medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to dział medycyny należący do estetologii medycznej i kosmetologii. Zajmuje się odmładzaniem, poprawą wyglądu i samopoczucia bez użycia i dla uniknięcia skalpela chirurga plastycznego.

Medycyna estetyczna obejmuje bardzo wiele zabiegów pielęgnacyjnych, wypełniających, korygujących, kształtujących, podkreślających oraz leczniczych, które poprawiają i upiększają wygląd zewnętrzny, ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na psychikę pacjenta.

Należą do nich między innymi: usuwanie poszerzonych naczynek na twarzy, wypełnianie i powiększanie ust, plastyka powiek, endermologia, usuwanie blizn, rozstępów, znamion, kaszaków, tłuszczaków, laserowe usuwanie trądziku, poprawianie rysów i kształtu twarzy, usuwanie nawet głębokich zmarszczek, na przykład wokół oczu, kurzych łapek, bruzd na czole i zmarszczek palacza wokół ust czy na brodzie, korekta nosa, wyrównanie fałd nosowo-wargowych, modelowanie sylwetki i ciała przez powiększanie piersi i pośladków, usuwanie tkanki tłuszczowej, cellulitu i ujędrnianie skóry.

Niezwykle istotną i wymagającą wysokiego stopnia specjalizacji dziedziną, którą równocześnie zajmuje się klinika medycyny estetycznej wrosinski.pl jest profilaktyka i zabiegi lecznicze.

W tej domenie wykonywane są między innymi: badania wzroku i leczenie schorzeń okulistycznych takich jak jaskra, leczenie łysienia, żylaków na nogach, nietrzymania moczu, stulejki, przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego, atopowego zapalenia skóry, bielactwa, łuszczycy, egzemy, trądziku, rumienia twarzy, wykonywane są zabiegi obrzezania i cystoskopii.

Wszystkie zabiegi wykonywane są na najwyższym poziomie skuteczności i bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu w nich najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej zarówno w dziedzinie wiedzy i umiejętności, jak i sprzętu oraz wykorzystywanych materiałów.

Zakres zaawansowania zabiegów medycyny estetycznej lokuje się pomiędzy kosmetologią a chirurgią estetyczną. Dzięki małej inwazyjności nie wymaga pobytu w szpitalu. Mimo to pozwala na usuwanie niedoskonałości o różnym podłożu, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości życia, czego pragnie każdy człowiek. Dużą rolę w tej korekcie odgrywa profilaktyka i uświadamianie o tym, jak należy postępować, aby unikać skutków nieprawidłowych nawyków. Dlatego też jeszcze jednym częstym konsultantem kliniki estetycznej jest współpracujący z nią dietetyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here