Mleko sojowe - czym się różni?

Mleko sojowe stało się dość popularnym produktem w ostatnich latach. Jest traktowane jako alternatywa dla mleka krowiego przez osoby, które nie chcą lub nie mogą spożywać tradycyjnego mleka. Wiele osób zastanawia się jednak, czy mleko sojowe jest na pewno zdrowe? Jaki wpływ ma na organizm?

Jakie właściwości zdrowotne posiada mleko sojowe?

Mleko sojowe jest produkowany z ziaren soi, a jak wiadomo jej zdecydowana większość jest modyfikowana genetycznie. Jest to z całą pewnością wada produktu. W końcu naturalne produkty spożywcze, są o wiele zdrowsze dla całego organizmu. Dlatego wybierając napój sojowy powinniśmy zwracać uwagę na opakowanie, bardzo ważne jest żeby widniał na nim symbol non-GMO, wtedy wiemy że dany produkt, nie został wyprodukowany z soi, która jest modyfikowana genetycznie.

Kolejna ważna sprawa to to, że soja jest bardzo często alergenem, wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Jeżeli chcemy włączyć mleko sojowe do swojej diety, powinniśmy to robić stopniowo. Nie można wymienić mleka krowiego na sojowe, z dnia na dzień. Wtedy organizm może źle zareagować.

Napój sojowy jest najczęściej używany przez osoby, które mają alergię na kazeinę, laktozę, osoby które są na diecie bezmlecznej oraz weganie i wegetarianie.

Przeczytaj też: http://www.kosmetyka.edu.pl/mammoplastyka-na-czym-polega-ten-zabieg/

Czy istnieją przeciwskazania do spożycia mleka sojowego?

Zostało przeprowadzonych wiele badań, które jasno potwierdziły że ani mleko sojowe, ani inne przetwory sojowe nie mają wpływu na nasz stan zdrowia. Jeżeli po spożyciu soi występują u nas niepokojące objawy, to znaczy że po prostu ilość spożyta była za duża.

Mimo, że soja nie ma szkodliwego działania dla osoby zdrowej, to istnieją pewne przeciwskazania. Produktów sojowych powinny unikać przede wszystkim osoby borykające się z niedoczynnością tarczycy. Jeżeli nie są w stanie ich wykluczyć, należy pamiętać żeby spożywać soję dopiero 4 godziny po spożyciu lub przed spożyciem leków. Ponieważ mają one wpływ na ich wchłanianie.

Przetworów sojowych powinni również unikać mężczyźni, którzy mają wyraźnie obniżony poziom testosteronu oraz osoby, które chorują na nowotwór estrogenozależny.

Źródło: https://byrosann.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here