Sprzedaż antyków

Szukając starych mebli na terenie Torunia, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło antyki Toruń. Na pewno wyskoczy nam kilkaset wyników powiązanych z naszym hasłem.
Można też od razu sprawdzić na olx, wyszukując z kategorii meble antyki i wpisując teren, który nas interesuje. Z pewnością znajdziemy tu wiele okazji. Jest to bardzo żmudne zajęcie, ponieważ ogłoszeń jest bardzo dużo i warto je dokładne poprzeglądać. Czasami można znaleźć naprawdę perełki i to w dobrej cenie. Najpierw jednak trzeba przekopać się przez tysiące ogłoszeń, obejrzeć masę zdjęć (niejednokrotnie słabej jakości), dokładnie wczytać się w treść ogłoszenia i wreszcie dogadać się ze sprzedawcą i omówić warunki zakupu. Zazwyczaj sprzedawca zaznacza, że akceptuje wyłącznie odbiór osobisty. To dobry zwyczaj, ponieważ dzięki takim praktykom transakcje przebiegają uczciwie. Kupujący może obejrzeć mebel lub jakiś inny przedmiot, ocenić jego stan i wartość. Po takich oględzinach zdecydować się na zakup lub nie. Oszczędzi to obu strom transakcji niepotrzebnych nerwów i kłopotów. Potem odkręcenie takiego zakupu może być bardzo kłopotliwe dla wszystkich. To samo tyczy się zakupów na Allegro, Facebooku czy innych tego typu portalach.
Ogłoszenia dotyczące antyków to nie tylko sprzedaż lub oferty kupna. Jest bardzo dużo ogłoszeń związanych z renowacją starych mebli. Na przykład firmy świadczą usługi profesjonalnej renowacji mebli antycznych. Czasami na terenie salonu znajduje się warsztat renowacyjny, gdzie stosuje się tradycyjne techniki stolarskie oraz świetne jakościowo materiały, ekipa doświadczonych renowatorów przywraca meblom z poprzedniej epoki ich dawną świetność. Meble po wstępnej wycenie odbierają własnym transportem.Stosuje się fachowe techniki i sprzęty renowacyjne, aby meble poddać starannej restauracji.
Można też wybrać się do sklepu stacjonarnego. W Toruniu jest kilka sklepów ze starociami. Ich liczba utrzymuje się na tym samym poziomie od kilku lat. Największy popyt jest na obrazy. Zainteresowaniem cieszą się też meble, zegary, porcelana, srebra. Głównie przychodzą osoby starsze. Mało młodych ludzi lubi starocie i chce nimi otaczać się w swoich mieszkaniach. Trochę inaczej ma się sprawa z ludźmi, którzy dorastali w otoczeniu starych mebli, obrazów, bibelotów. Obcowanie na co dzień z pięknem i historią pozostaje. Osoby wychowywane w takich warunkach odczuwają potrzebę posiadania, jeśli nie samych staroci, to chociaż chcą mieć stary fotel, obraz czy zegar. Zdarza się, że miłość do staroci przekazują swoim pociechom rodzice. To fantastyczna sprawa, kiedy do antykwariatu przychodzą czasem dzieci dawnych klientów. Do sklepów z antykami trafiają oczywiście też przypadkowi klienci. To zazwyczaj tacy, którzy zaglądają do salonu ze starociami, by zakupić jakiś ładny i nietuzinkowy drobiazg na prezent. Często jest to porcelana, na przykład stara filiżanka albo jakaś biżuteria – broszka, kolczyki, ładne puzderko. Albo przedmiot do postawienia na półce – wazon, mała rzeźba. Ludzie antykami się interesują i lubią je, ale nowych klientów nie przybywa. I to pewnie nie jest tylko kwestia braku pieniędzy, tylko potrzeb i zamiłowania do staroci. Dość chętnie kupuje się teraz nowe meble, które są stylizowane na stare. Często są nawet droższe niż prawdziwe antyki.
Z kolei szperanie w sieci, (o którym była już mowa wcześniej) to również domena prawdziwych znawców i kolekcjonerów. Dlatego ubywa takich ludzi – zbieraczy starych lamp, świeczników, zegarów i wszelakich drobiazgów, którzy przychodzili kiedyś do stacjonarnych antykwariatów. Za to chętniej szukają kolejnych zdobyczy w Internecie. Jeśli ktoś chce czegoś konkretnego i dobrze zna się na starociach, może tam znaleźć poszukiwane przedmioty czy ich części. Niestety coraz trudniej w Polsce zdobyć coś wartościowego. Dlatego handlarze antykami sprowadzają starocie, na przykład ze Skandynawii, Niemiec, Holandii. Niektórzy traktują to jak biznes i sposób na życie. Kupują w dużych ilościach na wyprzedażach i potem sprzedają pseudostarocie.
Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że planując zakupy, trzeba uważać, szczególnie na wszelkie okazje. Łatwo paść ofiarą nieuczciwego handlarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here