Choroba upraw o nazwie zgorzel siewek

Niektóre choroby upraw są mniej popularne od innych, co nie czyni ich z zasady mniej groźnymi. Z kolei jedną z bardzo popularnych i często spotykanych w realiach polskich upraw chorób jest zgorzel siewek.

Problem zgorzeli siewek i propozycje rozwiązań

Napotkać na nią możemy zajmując się uprawami papryki rzepaku bakłażanów, ogórków czy sałaty, a więc okazji do natknięcia na nią osobiście będzie mnóstwo. Zwalczenie tej choroby możliwe jest przy wykonaniu stosownie wcześnie zaprawy nasion, ponieważ odpowiednie fungicydy przeciwdziałają jej rozwojowi. Chorobą rośliny mogą zarazić się przez jej patogeny skutkujący obumarciem siewek. Generalnie rzecz biorąc wyszczególnić możemy dwa podstawowe typy tej choroby, a mianowicie przedwschodowo jak i również powschodowo. W pierwszym przypadku będziemy mieli z sytuacją w której to jeszcze przed zejściem kiełki roślin ulegną obumarciu. W drugim zaś przypadku będzie dochodziło do tego na poszczególnych etapach wzrostu rośliny. Pragnąc uniknąć znaczących strat mogących potencjalnie wynikać z faktu pojawienia się tej choroby na naszej plantacji, definitywnie trzeba zainteresować się fachowymi środkami pozwalającymi się z nią uporać.

Problem zgorzeli siewek i propozycje rozwiązań

Popularność tej choroby sprzyjała opracowaniu adekwatnych środków zaradczych, które są skuteczne, a jednocześnie relatywnie przystępne w aplikacji.

W ten właśnie sposób doszło do tego, iż możemy zakupić preparaty fungicydowe przeznaczone do zaprawiania nasion z wykorzystaniem których będzie możliwe zapobieżenie stratom związanym z tą chorobą. Kłopoty jakie generuje zgorzel siewek mogą więc zostać w ten sposób skutecznie zażegnane, powodując, że nie będzie powodu do obawiania się o nadmiernie wysokie straty do jakich choroba taka mogłaby niestety potencjalnie doprowadzić. Lepiej mieć się na baczności i nie żałować środków na preparaty tego typu – w innym bowiem wypadku skala poniesionych przez nas strat może być znacznie większa. Dlatego też na pewno warto wykorzystać dobre rozwiązania gwarantujące możliwości uporania się z konsekwencjami takiej choroby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here