Czy liposukcja laserowa jest dobra dla każdego

Dzisiaj przykładem najnowocześniejszego odchudzania się i modelowania sylwetki są zabiegi liposukcji. Alternatywą dla liposukcji tradycyjnej jest lipoliza laserowa. W tym przypadku za rozbicie tkanek tłuszczowych odpowiedzialny jest laser, którego promienie są wprowadzane do ludzkiego organizmu metodą bezinwazyjną. Zabieg przeprowadzany jest przy znieczuleniu miejscowym.

Informacje o zabiegu

Liposukcja laserowa trwa od 1 godziny do 2. Zabieg przeprowadza chirurg przy znieczuleniu miejscowym. Na skórze wykonuje on niewielkie nacięcie, przez które wprowadza światłowody. Zostają one umiejscowione tam, gdzie ma być zlikwidowana tkanka tłuszczowa. Emitowane przez laser promienie podgrzewają ją, a następnie powodują rozerwanie jej błon. W wyniku tych procedur cała zawartość tłuszczowych komórek zostaje zamieniona w płyn, który jest odessany w czasie zabiegu. Płyn, który pozostał, w ciągu kilku dni po zabiegu zostanie wydalony z organizmu poprzez jego procesy metaboliczne.Zabieg jest prosty i niezagrażający ani zdrowiu, ani życiu. Można więc rzec, że liposukcja laserowa efekty daje natychmiastowe i zadowalające.

Kiedy zalecana jest lipoliza laserowa?

Lipoliza laserowa zalecana jest pacjentom, którzy są raczej szczupli niż otyli. Chodzi o to, by zlikwidować tkankę tłuszczową w miejscach, w których trudno jest ją zredukować przy pomocy tradycyjnych metod. Zabieg ten bardziej ma na celu wymodelowanie sylwetki aniżeli odchudzenie kandydata, który poddał się danej procedurze. Dlatego też osoby z dużą nadwagą nie mają szans na liposukcję laserową.Czasami zabieg ten ma na celu skorygowanie wad powstałych w czasie liposukcji tradycyjnej. Miejscami, w których wykonuje się lipolizę laserową, najczęściej są szyja, podbródek, ramiona, brzuch, uda lub pośladki.

Przeciwwskazania

Pomimo faktu, że liposukcja laserowa efekty daje zadowalające osobom szczupłym, to też istnieje cały szereg przeciw2skazań do wykonania tego zabiegu. Osoby chore na cukrzycę, nerki, wątrobę, mające problemy z krzepliwością krwi nie mogą poddać się zabiegowi liposukcji laserowej.Przeciwwskazaniem do wykonania tego typu zabiegu są także ciąża, różnego rodzaju choroby tarczycy, padaczka i stwardnienie rozsiane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here