fotowoltaika dla firm

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw sięga po fotowoltaikę, dającą im znacznie więcej możliwości rozwoju biznesu. Nie od dziś wiadomo, że odnawialne źródła energii stanowią przyszłość wielu gałęzi współczesnej gospodarki. Dlaczego fotowoltaika dla firm to rozwiązanie, z którego warto korzystać?

Fotowoltaika dla firm – co przemawia na korzyść tego rozwiązania?

Korzystanie z fotowoltaiki daje firmom wiele korzyści, nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z tego rozwiązania.
Instalacja paneli fotowoltaicznych jest korzystna przede wszystkim ze względu na:

– płacenie rat zamiast klasycznych rachunków za prąd – ich wysokość jest do siebie dość zbliżona z tą jednak różnicą, że spłacając raty leasingowe przedsiębiorstwo po uregulowaniu wartości instalacji fotowoltaicznej może cieszyć się z darmowego prądu;

– konkurencyjność – przedsiębiorstwa posiadające panele fotowoltaiczne ze względu na oszczędności na prądzie mogą zaoferować swoim klientom niższe ceny produktów przy jednoczesnym zachowaniu ich wysokiej jakości;

– poprawa wizerunku – firmy korzystające z fotowoltaiki uznawane są za proekologiczne, dbające o środowisko naturalne, co wielu konsumentów zachęca do zapoznania się z ich ofertą;

– możliwość skorzystania z rozliczenia prosumenckiego – warto zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie firmy niezależnie od tego, w jakiej branży działają, posiadając instalacje do 50 kW mogą skorzystać z możliwości rozliczenia dokładnie takiego samego, jakie stosowane jest w gospodarstwach domowych. Cała niezużyta energia nie jest zmarnowana, a przechowywana w sieci energetycznej;

– niezależność energetyczną – posiadanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na uniezależnienie się od podwyżek cen prądu, co często pozwala firmie na generowanie znacznych oszczędności.

Panele fotowoltaiczne dla firm są łatwo dostępne, a leasing oparty na jasnych zasadach. Proces ten nie wiąże się z koniecznością zbierania licznej dokumentacji, wręcz przeciwnie, wszystkie formalności są proste i nie zajmują zbyt wiele czasu.

Fotowoltaika dla firm – niezależność od dostawców prądu

Jak każdy zapewne zauważył, w ostatnich latach stawki za energię elektryczną są systematycznie podnoszone. Nic więc dziwnego w tym, że wiele firm poszukując oszczędności decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych, pozwalających bez większych kosztów i ograniczeń korzystać z dobrodziejstw, jakie dają odnawialne źródła energii.
Sam montaż paneli fotowoltaicznych trwa nie dłużej niż 2-3 dni. Prace w żaden sposób nie wpływają na działalność firmy, a co za tym idzie na czas ich prowadzenia nie ma konieczności zamykania czasowo biznesu (co z kolei wiązałoby się z poniesieniem dodatkowych, całkowicie zbędnych kosztów).

Instalacje fotowoltaiczne to kosztowna inwestycja, która jednak zwraca się dość szybko. Dzięki umowie leasingowej forma nie płaci dużych rat. Ich wysokość jest porównywalna do rachunków za prąd z tą jednak różnicą, że po zakończeniu okresu spłaty firma może cieszyć się z bezkosztowego pozyskiwania energii elektrycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here