Jakie płytki wybrać do salonu

Płytki podłogowe zazwyczaj kojarzą się nam z takimi pomieszczeniami, jak łazienka albo kuchnia. Nie oznacza to jednak, że nie mogą pojawić się także w innym miejscu, a w szczególności w salonie. Zobaczmy zatem, które z nich będą najlepsze właśnie w tym pomieszczeniu.

Płytki podłogowe w salonie? Dlaczego w ogóle warto przemyśleć taki wybór?

Jak już wspomnieliśmy, płytki podłogowe zazwyczaj nie kojarzą się nam z posadzką w salonie. Łazienka, kuchnia, może przedpokój – to właśnie w tych pomieszczeniach zazwyczaj mamy z nimi do czynienia. Mogą jednak być równie dobrym wyborem do salonu, co zawdzięczają przede wszystkim swojej twardości i małej ścieralności powierzchni.

Pomyśl o tym w następujący sposób: salon to miejsce, w którym zazwyczaj wszyscy członkowie rodziny spędzają najwięcej czasu. Tu oglądamy telewizję, spotykamy się ze znajomymi i dzieci zajmują się swoimi zabawami. Nic więc dziwnego, że właśnie tam najczęściej może dochodzić do zniszczeń. Podłoga wyciera się, czasem zostaje czymś zachlapana, a nawet zarysowana. Im mniej odporna posadzka, tym większa szansa, że nastąpi to dość szybko, a salon przestanie cieszyć cię optymalnym wyglądem.

Właśnie dlatego płytki ceramiczne mogą być idealnym wyborem do tego pokoju. Są odporne i wytrzymałe, co pozwala na ich intensywne użytkowanie bez obawy o zniszczenie. Płytki podłogowe będą w stanie znieść wiele uszkodzeń przez długi czas, co sprawi, że wygląd salonu nie ulegnie zmianie.

Elegancja drewnianej posadzki

Dla większości osób podłoga w salonie jednoznacznie wiąże się z pięknem drewna. Panele z naturalnego drewna albo winylowa imitacja tego materiału są więc najpopularniejsze. Nie oznacza to jednak, że ceramiczne płytki nie mogą być takie same. One również coraz częściej produkowane są tak, aby wyglądały łudząco podobnie do drewna. Płytki podłogowe imitujące drewno będą świetnym wyborem właśnie do salonu, w którym będą wyglądać równie ciepło i przytulnie jak naturalne drewno. Sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczenia – zarówno w dużym, jak i w małym – a także niezależnie od szczegółów wystroju i stylizacji. Drewnopodobne płytki ceramiczne będą bowiem harmonijnie wyglądać z różnymi kolorami ścian, z różnorodnymi meblami oraz z każdym dodatkiem.

Płytki chevron, prostokątne czy kwadratowe?

Istnieje wiele rodzajów płytek podłogowych, a ich kształty narzucają zarówno sposób układania, jak również późniejszą stylizację. Wśród klasycznych typów płytek możemy mówić o tych, które są kwadratowe i prostokątne. Układają się w proste linie lub skosy, czasem zachodząc na siebie tak samo, jak panele czy naturalne deski podłogowe.

Alternatywą dla tych tradycyjnych kształtów mogą być płytki typu chevron, mające budowę przypominającą literę V. Dzięki temu, że tworzą łączące się ze sobą skosy, pozwalają na układanie posadzki w kształt jodełki, co upodabnia ją do tradycyjnych parkietów. Jednocześnie taki sposób wykończenia pomieszczenia sprawia, że posadzka nabiera w nim bardziej przykuwającego wzrok i ozdobnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here