Praktyczne domy artetowe z poddaszem

Większość osób pragnie mieszkać w nowoczesnym domku położonym na działce w niezwykle malowniczej okolicy. Obecnie biura projektowe oferują swym klientom niezwykle różnorodną ofertę domków o różnej wielkości.

W ofercie każdej prosperującej na rynku firmie wykonującej projekty budowlaneznajduje się niezwykle szeroka oferta różnorodnych, niezwykle uroczych domków zarówno jednorodzinnych jak i większych obiektów. Architekci wychodzą z szeroką ofertą zarówno dal tych klientów którzy chcą posiadać niewielki domek jednokondygnacyjny jak i dla inwestorów którzy lubują się w domkach z poddaszem.
Wybór projektu zależy tylko wyłącznie od danego inwestora, jego potrzeb oraz indywidualnych upodobań.

Domy parterowe z poddaszem dla każdego inwestora

Domy z poddaszem użytkowym to od wielu lat niezmiennie najpopularniejszy typ domków jednorodzinnych. Duża powierzchnia użytkowa przy stosunkowo niskich kosztach budowy przyczynia się do tego, że są one jednymi z najchętniej wybieranych oraz budowanych obiektów.
Mając na uwadze potrzeby poszczególnych inwestorów, prestiżowe biura projektowe dokładają wszelkich starań, aby oferta poszczególnych projektów domków z poddaszem użytkowym była bardzo bogata. Dzięki temu, każdy inwestor może znaleźć projekt idealny dla swoich potrzeb w niezwykle atrakcyjnej cenie.

Funkcjonalne domy z poddaszem na niedużą działkę budowlaną

Domy z poddaszem są idealnym połączeniem zalet domu piętrowego oraz parterowego. Idealnie nadają się na niedużą działkę budowlaną, a przy tym budowa poddasza nie generuje tak wysokich kosztów, jak budowa pełnej kondygnacji.
Są to niezwykle praktyczne oraz funkcjonalne domki parterowe z poddaszem w których to powierzchnia wykorzystana jest niemalże w stu procentach.

Domy z poddaszem użytkowym oraz nieużytkowym

W kategorii tych domków znajdują się zarówno projekty domków z poddaszem użytkowym, jak również domki z poddaszem nieużytkowym, niemniej umożliwiającym rozbudowę domu w przyszłości. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż domy do dalszej rozbudowy pozwalają rozłożyć budowę w dłuższym czasie, przez co są idealne dla tych inwestorów, dla których to koszt całej inwestycji ma bardzo istotne znaczenie. W tym przypadku w zależności od innych wydatków jakie ciążą na inwestorze ukończenie poddasza można odłożyć w czasie, mając przy tym możliwość cieszenia się wykończoną oraz zwartą całością.

Domy z poddaszem – projekty energooszczędnych i nowoczesnych budynków

Wszystkie projekty domów z poddaszem są bardzo specyficzną grupą budynków wielokondygnacyjnych. Znajdują się w niej klasyczne domy dworki o tradycyjnej bryle, idealnie nadające się na domy podmiejskie czy wiejskie rezydencje. Ponadto w skład tej grupy wchodzą bardzo nowoczesne i energooszczędne domy, niezwykle tanie w utrzymaniu. W niezwykle bogatej ofercie wielu biur projektowych można bez większego problemu znaleźć zarówno domy na wąską działkę, jak i typowe bliźniaki czy domki drewniane.

Domy z poddaszem – różnorodność dachów

Ograniczeniem dla klientów nie jest również rodzaj dachu. Domy z poddaszem mogą być zwieńczone zarówno dachem jedno- i dwuspadowym jak również kopertowym oraz mansardowym. Elementem łączącym te z pozoru różniące się znacznie od siebie budynki, jest przystosowana do adaptacji oraz zamieszkania przestrzeń poddasza.
Więźba dachowa tworzy zawsze sklepienie pomieszczeń znajdujących się na najwyżej położonej kondygnacji. W zależności od wariantu połacie dachu mogą sięgać do podłogi lub też wspierać się na ściankach kolankowych. Przy zastosowaniu tego drugiego rozwiązania pomieszczenia stają się znacznie większe oraz wyeliminowane zostają przestrzenie niemożliwe do zaadoptowania.
Poddasze można z powodzeniem wykorzystać jako prywatną oraz w pełni intymną część domu, w której umieszczone będą sypialnie.
W takiej sytuacji parter staje się otwartą strefą otwartą, dostępną zarówno dla wszystkich domowników, jak i dla osób z zewnątrz często biesiadujących w domu jako goście.
Domy z poddaszem są doskonałym rozwiązaniem dla tych rodzin, które są zainteresowane budową domu wielopokoleniowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here